Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1146 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Merkelová: Za situaci v Kosovu neseme zodpovědnost! Tisk Email

Pondělí, 6.července 2015 / Prní zprávy


Neseme zodpovědnost za situaci v Kosovu. Chci jen připomenout, že stovky vojáků jsou v Kosovu pro zmírnění napětí mezi Albánci a srbskou menšinou, uvedla německá kancléřka Angela Merkelová.Angela Merkelová je tento týden na návštěvě Srbska, Albánie a Bosny a Hercegoviny. Srbsko a Albánie jsou kandidáty na členství v EU. Jak vypadá situce v Kosovu?


"Máme zde policejní mise, které ale brzy skončí. A znovu a znovu jsme bojovali za bezpečnost v Kosovu. Chtěli jsme, aby Srbsko a Kosovo spolu navzájem vedli diskusi. Právě minulý týden byly opět vedeny rozsáhlé diskuse s eurokomisařkou pro zahraniční vztahy Federicou Mogheriniovou,"

uvádí v rozhovoru k situaci mezi Albánií a Srbskem německá kancléřka.

Loni v říjnu, albánský premiér Edi Rama po rasově motivovaném násilí na fotbalovém zápase řekl, že vztahy se Srbskem jsou v "embryonální fázi".

"Vidíme světlo, a vidíme stín. Ale koneckonců albánský premiér byl po dlouhé době na návštěvě Srbska. Je zde naděje. Obě země, Albánie a Srbsko jsou velmi aktivní v tom, aby dosáhli svého cíle, sblížení obou etnik a vstupu do EU," dodala Merkelová.

Romská populace v Srbsku trpí diskriminací. Nicméně, německá spolková vláda klasifikuje Srbsko od roku 2014 oficiálně jako bezpečnou zemi.

"Pro takovou klasifikaci mluví fakt, že v Německu neevidujeme prakticky žádné žádosti o azyl. Pro takovou klasifikaci je faktem, že i Spojené království a Francie a další evropské země uvádí Srbsko jako bezpečnou zemi původu. Srbsko přijalo řadu opatření, která diskriminaci Romů omezuje, i když je třeba říci jasně: Je tam diskriminace stále a během mé návštěvy na to upozorním. Tato obtížná situace je nejen v Srbsku, ale i v dalších zemích,"

podotkla k situaci Romů v Srbsku Angela Merkelová.


Související články: