Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1326 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Zeri: "Praní" Erdoganých milionů v Prištině PDF Tisk Email
Napsal uživatel Vaclav Dvorak   
Úterý, 18 Srpen 2015 11:56

Úterý, 18. srpna 2015


Miliony eur proudí z Turecka na Kosovo a Metochii ilegálními cestami. Obcházejí banky a prostřednictvím nich vláda Redžepa Erdogana pere peníze, tvrdí to prištinský deník "Zeri".

Jak uvádí list, "Kosovo zaplavily miliony", ale ne jako investice nebo pomoc ekonomice, ani jimi se nefinancují žádné projekty. Obnovují se jimi náboženské objekty.

"Většina investic bezpochyby odhaluje Erdogano rozsáhlé praní špinavých peněz prostřednictvím Kosova“, uvádí deník "Zeri".

Desítky nových mešit, jakož i rekonstrukce stávajících, které byly postaveny během nadvlády Osmanské říše, se financují prostřednictvím velkého dárce - "Tureckou Agentura pro Spolupráci a koordinaci" (TIKA). Zeri poukazuje na to, že agentura je přímo zřízena tureckou vládou, respektive přímo velvyslanectvím Turecka.

Turecko mezi prvními uznalo jednostranně vyhlášenou 'nezávislosti' Kosova a Erdogan opakovaně uvedl, že otevřeně lobbuje pro mezinárodní uznání kosovské nezávislosti.

Také turecký prezident před dvěma lety zvýřil hodně prachu, když v Prizren řekl, že "Kosovo je jeho druhá země".

Tehdejší premiér Turecka prohlásil, že kultury Turecko a Kosova mohou být různé, ale že jejich občané patří ke stejné zemi.

Následovala tvrdé reakce srbského ministerstva zahraničních věcí a veřejnosti v Srbsku, ale z Erdogana kabinetu oznámili, že nebude následovat žádná omluva a že jeho prohlášení bylo "špatně vyloženo". Později bylo oznámeno, že byl špatný překlad a že Erdogan neřekl, že „Kosovu je Turecko“ ale že „Turecko je Kosovo".


Zdroj

Aktualizováno Pondělí, 07 Březen 2016 21:59