Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 617 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Občanka Sýrie o utečencích: "To nejsou praví Syřané – jsou to navíc migranti s ekonomickými motivy" Tisk Email

Středa, 4. listopadu 2015Na demonstraci, kterou v neděli 6. září 2015 v Bělehradě uspořádaly organizace SNP Naši a Srbski Obraz měla projev i občanka Sýrie Rima Darious. Před shromážděnými občany otevřeně hovořila o situaci v Sýrii, vlně migrantů a vztahu Západu k tomuto problému. Překlad celého projevu Vám přinášíme níže:


Drazí přátelé, stojím tu dnes před Vámi jako hrdý občan Sýrie, abych Vám vylíčila situaci v mé zemi, která se týká i Srbska.

Kdysi jsme byli národ, uvnitř kterého se lidé vzájemně milovali a respektovali. Před touto válkou byla naším největším problémem Palestina. Chtěli jsme řešit malé problémy v porovnání s tím, co zde máme dnes, problémy byrokracie a korupce v některých státních sektorech. Neznali jsme nespravedlnost, terorismus ani kriminalitu. Posledních deset let před touto válkou jsme tvrdě pracovali a učinili velké kroky. Nejdůležitější je, že před touto válkou neexistovali žádní syrští utečenci.

Měli jsme silnou národní identitu. To, co byste měli vědět, je, že osoby, které dnes vidíte v ulicích Bělehradu na cestě do Německa a Holandska nejsou praví Syřané. Nechápejte mě špatně, já miluji svůj národ, ale moji lidé jsou ti, kteří bojují za Sýrii, za naší vlast.

Je pravda, že uprchlíci trpěli, ale kdo během války netrpěl? Proč zbytek Sýrie zůstává v zemi a pokračuje v boji? Kdyby tito lidé skutečně byli uprchlíci, vybrali by si odchod do prvního nejbližšího bezpečného místa, neprali by se s maďarskou policií jenom proto, že chtějí do Německa. Dovolte mi položit otázku: chce nebo nechce Západ uprchlíky, chce nebo nechce, aby umírali na moři? Proč tedy nezastaví svoje sankce proti syrskému národu? Jejich sankce stály Sýrii 143 miliard dolarů!

Proč západ nepomůže Syřanům zůstat, proč nepodpoří syrskou armádu, aby se zbavila teroristů, aby Sýrie opět byla bezpečným místem? Proč nepomohou obnovit zničené domy z peněz, které se utrácejí za utečence? Oni odvádějí lidi, kteří mohou obnovit tuto zemi. Chtějí Sýrii zlomit, stejně jako chtějí zlomit syrský lid. Odvádějí syrské doktory a nejlepší studenty, což způsobí odliv mozků na jedné straně a na druhé straně zisk nadnárodních korporací, které chtějí levnou pracovní sílu, aby platy zaměstnanců byly co nejnižší.

Náš národ ztratil přes 100.000 vojáků v boji proti extremistům, ale dosud jsme neslyšeli, že by za nimi západ plakal. Za těmi, kteří položili život při obraně svého národa a zanechali za sebou hrdé rodiny. Oni zasluhují pomoc, ale západní média litují pouze osoby, které zemřely při pokusu utéct a opustit svou zemi, mezi kterými jsou i džihádisté a ti, kteří mají peníze zaplatit několik tisíc euro za tuto cestu.

Dovolte mi říct, že peníze, které pětičlenná rodina zaplatí, aby přišla do Evropy, jsou dostatečné ke koupi domu v Sýrii v chráněné zóně, kde není válka, k započetí nové práce a k životu s dobrým životním standardem. Oni nejsou uprchlíci, ale migranti s ekonomickými motivy. Po pěti letech války naše námořnictvo nadále plní své mezinárodní závazky. Naše pobřeží je dobře chráněné, odtud žádný imigrantský člun do Evropy nevyplouvá.

Jeden z trendů posledních dní je, že se v Evropě přijímají křesťané ze Sýrie, což způsobuje vyprazdňování prvních křesťanských zemí od křesťanů… To, co dnes máme v Sýrii, je podobné tomu, co jste dříve měli v Srbsku. Západ napadá naší identitu, naší jednotu a suverenitu.

Ráda bych zdůraznila, že syrský a srbský národ měly vždy přátelské vztahy, my máme velké a vážené pravoslavné společenství. Sýrie neuznala nezávislost Kosova a máme i mnoho společných nepřátel. Měli byste vědět, že dokud bojujete proti politikům, kteří prosazují nový světový řád, zájmy Ameriky a masovou migraci, ve stejné chvíli zachraňujete mnohé životy a budoucnost mnoha lidí. My jsme více než propojeni. Stejní albánští teroristé, kteří bojovali na Kosovu, dnes zabíjejí civilisty v Sýrii, a to s povolením zkorumpovaných politiků z USA, jejich spojenců z EU, a umožňují jim to i jejich následovníci v Srbsku. A buďte si jistí, že se vlna migrace do Srbska vrátí.

Drazí přátelé, všechno, co od vás chceme, je to, abyste stáli při nás, protože my jsme národ, který se brání. Podpořte naši armádu a náš spravedlivý boj, protože pokud prohrajeme tuto válku, džihádisté se v Sýrii nezastaví. Společně zvítězíme.


Zdroj: Náš smer