Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1533 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Ministr Lajčák: „Kdo rozhodne kde se nachází hranice?" Tisk Email

úterý, 5. května 2009

BRATISLAVA  -- Šéf slovenské diplomacie Miroslav Lajčák vzkazuje, že mezinárodní právo má spočívat na principech, co se vztahuje i na stanovisko této zemi k uznání Kosova.

„To není otázka pro současnou, nebo pro nějakou budoucí vládu. Existuje stanovisko slovenského parlamentu, který představuje názor celého politického spektra s výjimkou Strany maďarské koalice. Naše pozice ke Kosovu vychází z toho, že nepovažujeme za správné, že jednostranně vyhlásilo nezávislost, uvedl Lajčák v interview pro slovenský deník „Pravda“ po strávených prvních 100 dnů ve funkci ministra zahraničí Slovenské republiky.


On zdůraznil, že se v mezinárodním právu musí respektovat „alespoň nějaké principy“ i když dodal, že nemíní stavět Slovensko do pozice soudce, který by hodnotil jestli země, které uznaly Kosovo pošlapaly mezinárodní právo.

„Chybí nám tady dvě klíčové věci: dohoda zúčastněných stran a souhlas Rady Bezpečnosti OSN. Slovensko trvá na tom, že zásady mezinárodního práva musí převládat a je třeba je uznávat i tehdy, když se nám z krátkodobého hlediska zdají nevýhodné. Architektura mezinárodních vztahů přece musí spočívat na nějakých principech“, řekl slovenský ministr.

On položil otázku kdo by v budoucnu rozhodoval či je jednostranný krok přijatelný a či není, jestli by se teď akceptovalo to, že Kosovo jednostranně vyhlásilo nezávislost a že ho jednostrannými akty uznaly některé státy.

„Kdo rozhodne kde se nachází hranice? Komu patří to právo, když ho vezmeme od Rady bezpečnosti OSN?“, zeptal se slovenský ministr v interview.

Zpracoval a připravil Zoran Lešević