Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 2849 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Portál pro domácí džihádisty v Bosně! Email

Neděle, 6.3.2016 / M. FilipovićV Bosně a Hercegovině (BaH) posiluje propaganda Islámského státu prostřednictvím portálu "Vijesti umeta". Nabízí i videozprávy z bojišť Islámského státu. Michajlica říká: Cílem je vytváření teroristických buněk v Bosně a Hercegovině. Islamistický portál připojil i magazín "Spravedlivý teror".

Propaganda teroristická organizace Islámský stát posiluje v BaH! Domácím vyznavačům radikální islámské ideologie je nyní na portálu "Vijesti umeta" přístupný samostatný kanál, "Našir bosenski" na kterém mohou denně přijímat zprávy, informace, audio a video zprávy z bojišť Islámského státu.

Bezpečnostní experti nemají pochybnosti o tom, že tento kanál Islámského státu je používán pro nábor nových radikálních islamistů, a že na tomto místě mohou získávat konkrétní pokyny pro teroristický útok v Bosně a Hercegovině.

"Vijesti umeta" poskytují přesné pokyny pro návštěvníky z Bosny a Hercegoviny, jak se přihlásit k tomuto kanálu, jak vytvořit uživatelské jméno, a které speciální aplikace jsou k tomu vhodné.

Odborník v oblasti boje proti terorismu Dževad Galijašević řekl listu "Novosti", že teroristická propaganda a činnost Islámského státu v Bosně a Hercegovině jsou stále intenzivnější.

„Otevření speciálního kanálu pro uživatele z Bosny a Hercegoviny umožní přímou komunikaci lídrů Islámského státu s mladými následovníky v zemi. To by mohlo vést k masivnímu náboru "horkých hlav" a dokonce i k jejich podněcování ke spáchání nových teroristických útoků,“ - Galijašević varoval s tím, že bezpečnostní služby Bosny a Hercegoviny mají naplánovaný boje proti radikálním islamistům.

Kromě portálu "Vijesti umeta" pro uživatele z Bosny a Hercegoviny bylo připraveno i nejnovější číslo časopisu vydávaného Islámským státem pod titulem "Pravedni teror“ (Spravedlivý teror).

V obšírném úvodníku mohou čtenáři z Bosny a Hercegoviny získat informace o teroristickém útoku v San Bernardino v Kalifornii z prosince loňského roku, kdy muslimský manželský pár při útoku zabil 14 a 22 zranil lidí.

Na straně 56 tohoto časopisu jsou chváleny popravy a sebevražedné útoky a dokonce se oznamují i budoucí cíle po celém světě. Děti a týnejdžry Islámského státu tu nazývají „obráncemi víry“ a těmi, které je třeba chránit.

Předseda bezpečnostního výboru Národního shromáždění Republiky srbské (v BaH) Milanko Michajlica řekl, že takové aktivity na portálu "Vijesti umeta" vytvářejí podmínky pro nábor a indoktrinaci.

„Cílem je vytvořit teroristické buňky v Bosně, ale také podpořit nábor mladých mužů pro zahraniční bojiště,“ - říká Michajlica.

Policie

Policie Republiky srbské již dlouho sleduje publikování na portálu "Vijesti umeta", ale nemůže reagovat, protože lidé, kteří publikují takový obsah z velké části sídlí mimo území republiky.

„Jedná se o stránky, které jsou umístěny především na severoamerických serverech. Nemáme možnost je zablokovat ani zastavit jejich činnost, ale sledujeme je a analyzujeme veškerou jejich činnost na internetu,“ - řekl Dragan Lukać, ministr vnitra ve vládě RS.


Zneužívání internetu

Galijašević říká: " 'Vijesti umeta' jsou velmi aktivní na internetu, mají svůj vlastní kanál na "YouTube", na "Twitteru" a na dalších sociálních sítích, ale také mají více portálů v několika dalších zemích a na dalších serverech.

„Když bychom zhasli jeden, objevil by se hned jejich další portál. Teroristé jsou počítačově gramotní a jsou schopni zneužívat možnosti Internetu,“ - řekl.


Zdroj: Večernje novisti

překlad vd