Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 933 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Obyvatelům Orahovce a Velké Hoči vypnuli proud Email

RADIO KiM : Zaměstnanci tzv. „kosovské elektroenergétické korporace“ vypnuli v pátek všem obyvatelům Veliké Hoči a srbské části Orahovce elektrický proud. Kvůli této situaci byla svolána schůzka obyvatel s představiteli srbské strany.

Starosta srbské části Orahovce Milorad Šorić uvedl, že z koordinačního centra pro Kosovo a Metohiji bylo nařízeno, aby byly podmínky účtování elektrického proudu přijaty. V rozhovoru s předsedou koordinačního centra Zvonimirem Stevićem bylo řečeno že dohoda musí být přijata stejně jako tomu bylo v Lipljanu, Goraždevci, Peći a Vučitrnu, což znamená souhlas s platbou měsíční zálohy ve výši 26 eur na domácnost, o čemž je nutné podepsat smlouvu. Šorić dále požaduje, aby byly všechny dosavadní dluhy anulovány.

 

 Tzv. „kosovská vláda“ totiž vyžaduje, aby srbské domácnosti zaplatily dluh ve výši od 5.000 do 15.000 eur za období od roku 1999 dosud. Na náš dotaz ohledně těchto dluhů nám zaměstnanci elektroenergetické společnosti sdělili, že si mohou lidé vzít úvěr v bance, což považujeme za výsměch, protože většina Srbů má nejen omezený pohyb po Kosovu a Metohiji, ale nemá ani možnost kdekoliv pracovat. Většina z nás se domnívá, kam to povede. Pravděpodobně další možností jak vyhnat Srby z jejich země jsou exekuce. Předseda úřadu pro Srbské obyvatelstvo Slaviša Kolašinac se vyjádřil, že pokud dojde k dohodě o placení záloh, je třeba v elektroenergetické společnosti zaměstnat minimálně jednoho až dva Srby, aby se vyvrátilo podezřeni z nekalých úmyslů. „Pokud dojde k dohodě, máme právo vybrat si jednoho Srba z Orahovce, a později jednoho z Veliké Hoči jako zaměstnance elektroenergetické společnosti. Předejdeme tím případným podezřením z podvodů“ uvedl Kolašinac. Dále vysvětlil, že dohodu o platbách záloh je třeba přijmout, protože její odmítnutí by mohlo ohrozit život Srbů v Orahovci a pokud by se přišlo na podvod, lze smlouvu kdykoli vypovědět.