Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 2370 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Soud v Niši uvalil 30ti denní vazbu na zatčeného oblastního ředitele kosovské policie Email

Pondělí, 3. října 2016


28. září letošního roku byl orgány srbského ministerstva vnitra zatčen regionální ředitel Kosovské policie Nehat Thaçi. Zatčení proběhlo na hraničním přechodu Končulj mezi Kosovem a Srbskou republikou, když se pokoušel přes teritorium Srbska navštívit nejmenovanou západoevropskou zemi.

Nehat Thaçi (40) je šéfem kosovsko-albánské policie v jižní části Kosovské Mitrovice na severu provincie.

Zadržen byl na základě obvinění z aktů terorismu, kterých se dopouštěl se svým bratrem Agimem během kampaně teroristické organizace UÇK v roce 1999, konkrétně za jejich zločiny při vyhánění Srbů z kosovského města Lipljanu.

Srbské ministerstvo vnitra oznámilo jeho zadržení minimálně na dobu 30 dní. Agentuře Beta to potvrdila mluvčí Vrchního soudu v Niši Iva Popovićová. Jako důvod zadržení bylo uvedeno platné rozhodnutí vyšetřujícího soudce Vrchního soudu v Niši z roku 2009 a vazba byla na něj uvalena z obavy, že by se Nehat Thaçi mohl pokusit uprchnout.

"Nehat Thaçi je umístěn do vazební věznice v Niši a jeho případ byl předán úřadu Vyššího státního zastupitelství v Niši, které bude i nadále rozhodovat v tomto procesu," uvedla Popovićová.

Podle zjištění bělehradského deníku Novosti Nehat Thaçi a jeho bratr začátkem července 1999, tedy po okupaci Kosova a Metochije vojsky NATO a dále v noci ze Silvestra na Nový rok 2000 vpadli do rodinného domu na ulici Roberta Gajdina v Lipljanu a dopustili se těžkých zločinů a pokusu o násilné vyhnání místních Srbů.

Nehad Thaçi a jeho bratr nejsou jedinými Albánci z Kosova, na které je v Srbsku vydán zatykač. Vyšší soud v Niši také obnovil řízení proti bratrům Mazreku, obžalovaným z únosů a postřílení srbských civilistů ve vsi Klečka u Lipljanu během roku 1998. Soud s bratry Mazreku se nemohl konat, protože je v roce 2002 museli srbské orgány předat úřadům na Kosovu a Metochii a ty v jejich stíhání nepokračovaly a to přesto, že nišský soud je v roce 2001 poslal za spáchané zločiny na dvacet let do vězení.

Bratři Mazreku jako příslušníci UÇK se ve dnech 17. až 22. července 1998 účastnili přepadení města Orachovac, odkud unesli 43 civilistů, které odvedli do vesnice Klečka u Lipljanu. Tam své oběti znásilňovali, mučili a vraždili. Jejich ostatky spalovali v malé místní vápence.

V dubnu 2001 bylo z věznice v Niši odvezeno 126 albánských zločinců, členů tzv. Džakovické skupiny UÇK. K nim byla přidružena skupina 17 kosovských Albánců z dalších srbských věznic. Byli autobusy převezeni na Kosovo, předání misi OSN a okupační správě ata je propustila na svobodu. Soud druhého stupně zrušil rozhodnutí soudu prvního stupně a nařídil vrátit případy k novému projednávání. V květnu 2000 byli tito zadržení Albánci odsouzeni Vrchním soudem v Peči se sídlem v Niši odsouzeni k úhrnnému trestu 1632 roků vězení.


Zdroje: Novosti  a Krstarica - Vesti