Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 2979 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Svaz bojovníků za svobodu ocenil Běňačkovou, Petránka či Dolečka Email

27.10.2016 zdrojPraha - Operní pěvkyně Gabriela Beňačková, publicista Jan Petránek nebo lékař Rajko Doleček patří k 13 osobnostem, jimž Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS) udělil své medaile. Ocenění dnes předal v sídle Senátu na shromáždění, kterým vyvrcholily oslavy 70. výročí vzniku někdejšího Svazu národní revoluce, předchůdce ČSBS.

K oceněným patřili bývalý místopředseda Senátu a vězeň nacistického i komunistického režimu Jaroslav Musial, herec a bývalý ředitel Nadace Život umělce Jiří Novotný, hudební skladatel Vadim Petrov či kapelník Jan Slabák. Medaile dostali také středoškoláci Martin Rössner a Pavel Frkal z Valašského Meziříčí, kteří pomohli zachránit život studentovi sraženému vlakem.

Záslužný kříž převzal předseda Slovenského svazu protifašistických bojovníků Pavol Sečkár, medaili dostal také válečný veterán a předseda Sdružení českého národního povstání Antonín Štícha.

Předseda ČSBS Jaroslav Vodička v projevu slíbil, že svaz bude nadále usilovat o uchování památky a vzpomínky na to nejlepší z národního odboje. "Slibujeme, že vždycky budeme říkat nahlas a natvrdo, co se nám nelíbí, v čem politika a naše občanská společnost selhává. Mediální ataky nás a naši práci nijak neovlivní," uvedl bez dalších podrobností.

Vyznamenaným redakce Kosovoonline a spolek Přátelé Srbů na Kosovu upřímně blahopřejí.