Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 2268 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Srbsko nezavede sankce proti Rusku, protože Moskva vetuje Kosovo Email

Sobota, 29. října 2016

Srbský ministr zahraničí Ivica Dačić
Srbsko sankce proti Rusku nezavede nikoli zxlásky kxněmu, ale protože Moskva vxRadě bezpečnosti OSN vetuje přijetí Kosova do Organizace spojených národů, prohlásil srbský ministr zahraničí Ivica Dačić. Bělehrad podle něj také bojuje za to, aby Kosovo nebylo členem této světové organizace dřív, než bude završen dialog Srbska axKosova oxnormalizaci vztahů.

"Jestliže není pokrok vxtomto dialogu, zpomaluje se nebo se zastavuje ixpokrok (Srbska) směrem kxEvropské unii. Bohužel je to tak, ale nezávisí to na Rusku," uvedl vxpátek podle bělehradské televize B92 šéf diplomacie axvicepremiér srbské vlády sxpoukazem na tlak vxEU vyvíjený na Bělehrad, aby uznal nezávislost Kosova.

"Jestliže tento dialog vyústí vxnějakou dohodu, která může jít dál ixna mezinárodní organizace, pak jsme připraveni jednat oxtrvalém řešení problému Kosova. Ale pokud někdo vnucuje jednostranná rozhodnutí, kroky axnezávislost axjde to do OSN... Srbsko sxtím nikdy nemůže souhlasit," řekl Dačić.

Poukázal přitom na to, že se Srbsko proti tomu nemůže postavit samo, protože se oxčlenství vxOSN hlasuje. Takže Kosovo se stane členem Spojených národů, pakliže to nebudou vetovat Rusko axČína.

"Cožpak si někdo myslí, že by Srbsko mělo zavést sankce proti tomu, kdo by měl... vetovat přijetí Kosova do OSN? Tak ten, kdo si to myslí, si myslí, že jsme buď hloupí, anebo že jednáme pro někoho jiného. Ne, my budeme jednat pro Srbsko," prohlásil ministr.

Zdůraznil, že zavedení sankcí vůči Rusku by narušilo vztahy Bělehradu sxMoskvou axSrbsko by přišlo oxruské veto axpodporu. Srbská vláda se podle Dačičova vyjádření bude starat oxzájmy Srbska, dokud bude premiérem Aleksandar Vučić axon ministrem zahraničí, "ne protože máme rádi Rusko, ale protože máme rádi Srbsko".