Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 3055 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Srbové Francouzům dodali další důkazy proti Haradinajovi Email

Pátek, 17. března 2017 /messinZatímco Francouzi opakovaně odkládají rozhodnutí, zda vydají ex-UČK Ramushe Haradinaje do Srbska, to mezitím Francii dodalo další podrobnosti k jeho kauze. Deník Blic přináší některé odporné detaily z důkazů proti tomuto kosovskému Albánci. K trestným činům uvedeným v dokumentaci byly k předchozím důkazům přidány svědecké výpovědi o policistech pohřbených za živa, ženách, jejichž hrdla byla podřezána a nevěstách znásilněných během jejich svateb.


Prokurátor pro válečné zločiny Dragoljub Stankovič už řadu let pracuje na shromažďování důkazů proti Haradinajovi. Činí tak společně se státním zástupcem Milanem Petrovičem a bývalým prokurátorem Vladimirem Vukčevičem, píše deník.

Podle článku patří mezi důkazy zaslané Francii i případ dvou srbských policistů unesených v Kosovu členy UČK/KLA (Kosovské osvobozenecké armády) pod Haradinajovým velením, kteří „použili nože k odřezání částí těl policistů, poté je zaživa pohřbili až po krk do písku a močili na ně.“

Jiný případ údajných zvěrstev UČK se týká únosu dvou starších žen, které byly vzaty do nedokončeného domu ve vesnici, kde je členové UČK „týrali a znásilňovali“, píše Blic.

Jiné ženy byly drženy a znásilňovány ve stejném domě. Jedna z nich byla střelena do hlavy a zabita, zatímco jiné byly převezeny na jiné místo. Podle zjištění patologů byla jejich hrdla podřezána.

Zpráva uvádí také důkaz o přerušení svatební hostiny etnického Albánce a jeho následného obvinění ze „spolupráce se srbskou policií a armádou.“

Lidé z večírku byli následně převezeni do suterénu hotelu, kde byli mučeni. Ženy, včetně nevěsty, byly znásilněny. Mučitelé také jednomu z mužů odřezali uši a poté je vložili do úst jeho bratranci.

Už předtím francouzské právní orgány obdržely konkrétní důkazy o brutálních zločinech UČK, „včetně nejhorších: useknutí hlavy dvouletému dítěti v městě Djakovica v roce 1999 a znásilnění nezletilé albánské dívky,“ píše Blic.

Srbské ministerstvo spravedlnosti poslalo k odvolacímu soudu v Colmaru ve Francii více než 100 stran dalších důkazů proti Haradinajovi, uvedla ministryně Nela Kuburovič.

Záměrem je „prokázat, že ho Srbsko neobviňuje ze zločinů, ze kterých byl osvobozen haagským tribunálem (ICTY)“.

Ministryně Kuburovič řekla agentuře Tanjug, že další dokumentace, „poslaná před několika dny“, obsahuje prohlášení svědků a policejní zprávy, vojenskou korespondenci i nahrávky z vyšetřování na místě zločinů.

Na závěr opět připomínám dojemnou péči EU o tohoto zločince, která prostřednictvím zpravodajky Evropského parlamentu pro Kosovo, Rakušanky Lunacekové, tlačí na členské státy, aby Haradinaje Srbsku nevydávaly.