Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 888 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
"Táta by se dřív nadál smrti než tohohle" - říká syn zadrženého a vězněného Srba Email

Pátek, 1. prosince 2017 / D. Zečević (Novosti)

alt

To řekl Nebojša Mitrović, jehož otci Bogdanovi prodloužili vazbu o další dva měsíce. Jeho rodina tvrdí, že za vším stojí Albánci, kteří se chtějí zmocnit jejich majetku.

"Jsme v šoku z toho, co se děje s mým otcem. Je strašné, že nevinný člověk je tak dlouho držen ve vězení. Asi by se spíš nadál smrti, než toho, co se mu teď děje."Tak Nebojša Mitrović (43) v rozhovoru pro deník Novosti reagoval na rozhodnutí Oblastního soudu v Prizrenu o prodloužení vazby uvalené na jeho otce Bogdana (75) o další dva měsíce. 28. listopadu to byly plné tři měsíce od doby, kdy se Bogdan Mitrović dostal za mříže z důvodu údajných válečných zločinů proti civilnímu obyvatelstvu.

"Je to velmi nemocný člověk a nejhorší je, že ztratil naději, že se dostane z vězení," dodává Nebojša.

Tvrdí, že jeho otce ve věznici Podujevu nedávno navštívily jeho dcera a tchyně a že od té doby byla celá rodina velmi znepokojena jeho psychickým stavem, i když, jak říká, se mu ve věznici dostává potřebného léčení i lékařské péče.

Ostatní členové rodiny Mitrovićů zdůrazňují, že muž je ve vazbě díky zlovůli Albánců, konkrétně koordinátora pro návrat do obce Suva Reka (Suharekë), který, jak tvrdí, chce získat jeho majetek, který si už roky protiprávně usurpuje.

Dejan Vasić, obhájce Mitroviće, tvrdí, že Bogdanu neoprávněně prodloužili vazbu, a dodal, že zvláštní žalobce ve svém návrhu na prodloužení vazby uvádí výhradně slova onoho komisaře pro návrat ze Suha Reky Albánce Dželjadina Sadikaje a přitom ignoruje jiná svědectví.

alt


"Bohužel soud neuznal svědectví tří Albánců, kteří vypověděli, že se Bogdan během války v letech 1998-99 ničeho nedopustil. Kromě vyjádření koordinátora pro návrat Sadikaje přijali prohlášení nějakého svědka ze sousední vesnice, který údajně během války na Kosovu viděl Bogdana, jak nosí nějakou uniformu", - říkají Mitrovićovi příbuzní, kteří se vzbouřili proti „práci“ kosovsko-albánského soudnictví a zvažují, zda nebudou hledat spravedlnost před mezinárodními soudními institucemi

Objasňují, že Bogdan před lety odjel na Kosovo jako člen pracovní skupiny pro návrat vysídlených Srbů, a jak říkají, nejvíce překážel albánskému koordinátorovi pro návrat do obce Suva Reka Sadikajovi, od kterého také vyšlo ono udání za údajné válečné zločiny.

"Bogdan při kosovských komunálních volbách před čtyřmi lety kandidoval za stranu Srbský seznam. Tehdy se prováděly kompletní kontroly kandidátů a albánské orgány jistojistě vědí, že není ničím vinen. Přesto týrají starého muže a hrájí si s jeho osudem", - říkají na závěr Mitrovićovi příbuzní.

Bogdan má čtyři dcery, dva syny a třicet pět vnoučat a pravnoučat, své nemovitosti má ve vsi Sopina u Suva Reky a neprodal je v naději, že se vrátí do své domoviny.


Zatčení dalšího Srba

Když pomineme, že Bogdan Mitrović se stal symbolem neoprávněných zatčení Srbů jen proto, aby byli zastrašeni a aby se zabránilo jejich návratu, zástupci Srbů na Kosovu připomínají, že včera na administrativním přechodu Brnjak byl zadržen Darko Tasić (43), vnitřní uprchlík*) z příměstí Prizrenu, na kterého byla uvalena měsíční vazba. Tasić, který je jedním z největších vlastníků ve vesnici poblíž Prizrenu byl obviněn z údajných válečných zločinů, a vazba na něj byla uvalena ze stejných důvodů jako na Mitroviće a byl dorpaven do vězení s vysokou ostrahou v Grdovci poblíž Podujeva.


Zdroj.


*) vnitřní uprchlík - osoba, na Kosovu a Metochiji většinou srbské národnosti, která byla nucena opustit svůj domov a přesídlila či byla přesídlena do jiné části jihosrbské provincie Kosovo a Metochija.