Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 868 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Co znamená smrt lídra Srbů na Kosovu a Metochii? Email

Čtvrtek 17. ledna 2018 / Michail StavrevO vraždě Olivera Ivanoviće informovaly sdělovací prostředky po celém světě. Jen málokdo ale ví, co vraždě tohoto politika předcházelo. Provokace ze strany kosovských Albánců trvají již delší dobu, ale až po tomto činu přesáhly hranice mediálního mainstreamu.

Nedávno se na veřejnost dostala zpráva, že má být ustanoven soud pro zločiny Kosovské osvobozenecké armády (UČK). O zřízení tohoto tribunálu se mluví již několik let, mluví se stále, ale nikdy se nic nestalo. Nejprve se uvažovalo o jeho zřízení přímo v Prištině, ale po čase se zjistilo, že to není bezpečné, takže se má soudit v Haagu.

Bystřejší čtenář by mohl opáčit, že ani v Haagu to se soudy nad špičkami UČK k valným výsledkům nevedlo (ICTY). Při procesu s nynějším premiérem kosovského státu Ramušem Haradinajem v roce 2012 zemřelo 19 svědků obžaloby. Takže byl propuštěn.

Nyní však mělo k souzení albánských zločinců skutečně dojít. „Spojené státy jsou rozhodnuty neblokovat v Radě bezpečnosti OSN návrh Ruska týkající se Kosova, pokud kosovský parlament zruší zvláštní soud pro válečné zločiny. Vládu v Prištině na to upozornil úřadující americký velvyslanec v Kosovu Stephen Banks,“ napsal dnes list Koha Ditore. Ani jeden z hlavních architektů kosovské nezávislosti, americký diplomat William Walker, nechtěl přijmout vyznamenání z rukou Haradinaje. Albánci se nyní cítí být zrazeni. Reakce z Prištiny byly velmi ostré. Předseda kosovského parlamentu Kadri Veselji prohlásil, že odpoví útokem a nezastaví se dokud nepřipojí ke Kosovu i jihosrbskou metropoli Niš. Již tehdy diplomacie v Bělehradu žádala Brusel o reakci. Marně.

Samotný Oliver Ivanović byl v roce 2016 posazen do vězení soudem mise EULEX (protektorátní správa EU) na devět let za válečné zločiny spáchané v letech 1999 a 2000, odsoudila ho Rumunka Roxana Komša. Ivanović strávil ve vězení dva roky včetně vazby, plus poslední rok v domácím vězení, ačkoli, jak tvrdí komentátor listu Politika Miroslav Lazanski, všichni věděli, že je nevinný. Ani tehdy srbská diplomacie u západních partnerů nic nezmohla. Nakonec byl propuštěn, aby byl včera zastřelen šesti ranami ráže 9 mm.

Tento čin bude mít bezesporu dalekosáhlé následky. Srbský prezident Alexder Vučić pohrozil, že se tímto trestným činem budou zabývat srbské vyšetřovací orgány, pokud ho nevyšetří ti, co mají, a tuto sobotu do severní části Kosova, kontrolovaném Srby, sám přijede. Horký brambor je nyní na straně západních mocností a příslušníků mise KFOR a EULEX, aby si s touto situací poradili. Jak tvrdí Miroslav Lazanski: „je to jejich dítě, tak když jim uteklo z kolébky, ať se o něj starají.“ Na celé situaci je zvláštní ještě jedna skutečnost. Americký State Department vydal několik dní před smrtí Olivera Ivanoviće prohlášení, kde varuje americké občany před cestou na sever Kosova, protože prý hrozí „občanské nepokoje“.

Michail Stavrev