Děkujeme všem dárcům za finanční prostředky proobčany vytopených srbskýchměst Obrenovac a Krupanj.Bylo vybráno přes 27 000 Kč. Za ně jsme pořídili polštáře a přikrývkypro nejchudší z vyplavených.Děkujeme i za dar školních brašen.Zde si můžete prohlédnout fotoz předávní vašich darů. Ještě jednou díky za vaši štědrost.
Právě připojeni - hostů: 74
DOPORUČENÉ KNIHY
Alexander DORIN
SREBRENICA
Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.
Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.
Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
Výročí jedné zrady
Dnes
je tomu přesně rok, co Vláda České republiky uznala tzv. Republiku
Kosovo. Vláda tak nečekaně rozhodla 21. května 2008 na svém výjezdním
zasedání v Teplicích (bývalé Sudety). Spolu s uznáním Kosova také
vyjádřila svůj souhlas s umístěním americké radarové základny v ČR. V
programu schůze, který byl umístěn 19. května v pozdních večerních
hodinách na stránky české vlády, nebylo jednání o uznání Kosova a
výstavbě radarové základny zmíněno. Tyto body byly zařazeny na pořad
jednání schůze až na návrh ministra zahraničních věcí Karla
Schwarzenberga.
Z 18 přítomných členů vlády hlasovalo pro 11 a
proti nikdo. Několik měsíců poté (8. října 2008), Valné shromáždění OSN
hlasovalo o srbské žádosti, aby se Mezinárodní soudní dvůr v Haagu
zabýval otázkou, zda jednostranně vyhlášená nezávislost Kosova byla
v souladu s mezinárodním právem a vypracoval k této věci poradní stanovisko. Srbská žádost tehdy prošla bez podpory České republiky.
Jednání české vlády v tomto ostře kontrastuje s postoji Slovenska, které je taktéž členem EU a NATO a se kterým nás spojuje podobná historická zkušenost, které však Kosovo neuznalo a svým hlasem podpořilo, aby legalitu odtržení posoudila nezávislá soudní instance. Výsledek jednání Mezinárodního soudního dvora lze očekávat za několik málo let.S největší pravděpodobností bude znám v době funkčního období vlády, která vzejde z podzimních voleb. Několik států světa prohlásilo, že v případě, že Mezinárodní soudní dvůr označí kosovské vyhlášení nezávislosti za nelegální, budou své uznání Kosova revokovat. Explicitně se tak vyjádřila Costa Rica. Touto cestou by se měla vydat i budoucí Vláda České republiky.