Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1546 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Diplomatické vítězství Srbska Email

Islámské státy neuznaly Kosovo

Ministr zahraničí Republiky Srbsko Vuk Jeremić řekl, že na ministerské schůzi Organizace islámské konference v Damašku minulý týden nebyl přijatý návrh rezoluce Saúdské Arábie, která vyzývala islámské státy, aby uznaly nezávislost Kosova.

„Rezoluce, kterou navrhla Saúdská Arábie, vyzívající muslimské země k uznání nezávislosti Kosova, byla po obtížných diplomatických jednáních upravena pozměňovacími návrhy, které podaly Sýrie, Egypt, Azerbajdžán, Alžírsko a další země, tak, že již neobsahuje výzvu islámským státům k uznání Kosova, ani v ní nejsou žádné další odvolávání na státnost Kosova,“ upřesnil ministr Jeremić. Zdůraznil, že je to další důležité diplomatické vítězství  Srbska.

Ministr Jeremić přesto řekl, že očekává pokračující nátlak na muslimské ale i na další země aby uznaly Kosovo. Zdůraznil, že pokračuje diplomatická bitva Srbska, aby se tomu zabránilo.

Jak bylo zjištěno z diplomatických zdrojů, saúdský návrh rezoluce silně podpořila Albánie. V saúdském textu, kromě výzvy islámským zemím k uznání Kosova, stálo, aby podpořily členství Kosova v mezinárodních organizacích a aby Kosovu poskytly veškerou materiální, duchovní a politickou pomoc.

V okamžiku, kdy už bylo jasné, že rezoluce v původním znění neprojde, delegace Saúdské Arábie opustila zasedání Organizace islámské konference. Syrská vláda neposkytla akreditaci delegaci Kosova k účasti na tomto shromáždění, což je dáváno do souvislosti se srbským ministerstvem zahraničí, které bylo po celou dobu zasedání v telefonickém spojení  se členskými  zeměmi Organizace islámské konference. Organizace islámské konference má 57 členů, ze kterých devět uznalo Kosovo.

 

 

Připravil Zoran Lešević