Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 925 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Albánci postupně odstrańují srbské hroby Email

Více než 100 kosovských Srbů, kteří nyní žijí v centrálním Srbsku, přijelo dvěma autobusy za doprovodu kosovské policie v sobotu na zádušní svátky navštívit pravoslavný hřbitov v Djakovici.Vzpomínkovou mši na hřbitově sloužil otec Ilarion, duchovní kláštera Visoki Dečani. Poté bývalí kosovští Srbové za organizace kosovské policie navštívili ještě pravoslavné hřbitovy v Prizrenu a Uroševci.

Jeden z nich, básník z Djakovice Ranko Džinović řekl, že pro většinu vystěhovaných Srbů z Kosova je tato návštěva první od roku 1999.

"Jsme vyháněni a likvidováni. Na tomto hřbitově je poničeno více než 70% náhrobních kamenů. Vyhánění je druh lidské likvidace a ničení hrobů našich nejdražších pro nás představuje likvidaci a ničení stop všeho, co je zde srbské", pokračuje Džinović.

Starosta srbské části Djakovice, Džokica Stanojević, řekl, že komunální pracovníci tohoto města vždy před návštěvami Srbů o zádušních svátcích náhrobky opravují "slepováním". Tito albánští pracovníci opravy provádějí tak, že vždy dva náhrobky opraví a každý třetí hrob pak zcela překryjí a zamaskují, takže i dnes některé ženy nemohou najít hroby svých blízkých.

Sanja Zakićová tak položila obvyklé smuteční dary a zapálila svíce na trávě v místě, kde se domnívá, že je pohřbený její otec a kde ale není žádný náhrobek. Stejně tak i Ana Jovanovićová zapálila svíce na domnělém místě hrobu svých rodičů. Jiná žena, Ružica Nikićová, místo ani hrob svého manžela nenašla vůbec.

"Dva domy a dva byty naší rodiny v Djakovici jsou již 10 let ukradeny a teď ještě nemohu najít ani hrob svého muže!" pláče Nikićová, jejíž dvaatřicetičlenná rodina je kompletně vystěhovaná do Srbska.