Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 848 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Ruská analýza nezávislosti Kosova Email


Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Dokument, který Rusko poslalo Mezinárodnímu soudnímu dvoru v Haagu, představuje právní analýzu jednostranného vyhlášení nezávislosti Kosova z hlediska mezinárodního práva a rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

Bývalý velvyslanec Ruské federace v Bělehradě Alexandr Alexejev (Александр Николаевич Алексеев) se vyjádřil, že dokument, který Rusko poslalo Mezinárodnímu soudnímu dvoru je „právní analýza neplatnosti  jednostranného vyhlášení nezávislosti Kosova z hlediska mezinárodního práva a rezoluce Rady bezpečnosti OSN.“

Alexandr Alexejev, který je i ředitelem 4. oddělení ruského Ministerstva zahraničních věci, v interwiev pro srbský deník „Politika“ říká, že ruský dokument je dokumentem čistě právním – neobsahuje žádná politická vyjádření ani jakékoliv prvky jiného druhu.“

Zvláštní pozornost byla věnována analýze rezoluce č. 1244, která je základem pro řešení problémů Kosova a která jednomyslně určuje a potvrzuje územní celistvost Srbska.

Dokument, jak vysvětluje Alexejev, „prokazuje, že Ahtisaariho plán je neplatný a zkoumá  hlavní rozpor v současných mezinárodních vztazích – to znamená vztah mezi dvěma principy evropské bezpečnosti – územní celistvostí a neporušitelností hranic na jedné straně a  právem na sebeurčení na straně druhé.“

Alexandr Alexeev dodává, že vyhlášení nezávislosti Kosova je přímým porušením mezinárodního práva z důvodů politické užitečnosti.

To je velice nebezpečné, nejen když se jedná o mezinárodní právo, ale i o vnitřní, protože se z principu politické užitečnosti porušuje zákon. Nic dobrého se z toho nemůže vyvinout,“ uvádí bývalý velvyslanec v Srbsku.

Od Mezinárodního soudního dvoru v Haagu se očekává, že tuto otázku projedná nestranně. Alexejev se domnívá, že  rozhodnutí soudu, ať již bude jakékoli, má  poradní charakter, ale že ruské stanovisko je důležitým podkladem pro všechny, kteří trvají na mezinárodním právu .

„Protože Kosovo není izolovaný případ, je to pokus o změnu stávajícího systému bezpečnosti ve světě, o  zničení  systému, který jakžtakž  fungoval od roku 1945. Rozhodnutí soudu je velmi důležité jak pro naši práci v Kosovu, tak v globálním měřítku, ale také pro evropskou bezpečnost, která musí být založena na zákonu a nikoli na principech síly, podle kterých má pravdu ten, kdo má více bomb s ochuzeným uranem,“ řekl ruský diplomat Alexandr Alexejev.

Přeložil Zoran Lešević