Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 558 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Tisíce Srbů opět bez elektřiny Email
Politika

GRAČANICA  - Několik tisíc Srbů v Gračanici  dnes opět zůstalo bez elektřiny kvůli odmítání podpisu kolektivní smlouvy o placení elektrické energie s Kosovskou elektroenergetickou korporací (KEK).

Státní sekretář Ministerstva pro Kosovo a Metohiji, Zvonko Stević, řekl, že ministerstvo nabízí řešení, které ale KEK nepřijímá.

Na řešení problému zásobování srbských enkláv na Kosovu elektřinou aktivně pracuje skupina pověřená vládou Srbska, která požaduje zavedení druhého distributora elektřiny na Kosovu.

"S ohledem na probíhající přípravu na svátek Vidovdan se vynasnažíme, aby elektřina byla co nejdříve obyvatelům Gračanice opět zapojena", uvedl Zvonko Stević dle srbských médií z Kosova.

I přestože určitý počet obyvatel Gračanice vyjádřil svou připravenost platit paušál 26 Euro a nadále spotřebovanou elektřinu, k oboustranné dohodě zatím nedošlo. KEK totiž odmítá podmínku, že nebude vyžadovat podepsání kolektivní smlouvy.

Představitelé Gračanice jako hlavní důvod nepodepsání kolektivní smlouvy uvádějí, že v ní není dost jasně upřesněna otázka zbývajícího dluhu za elektřinu od r.1999 do dnes a jehož výše dosahuje až několika tisíc Euro za domácnost.