Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 326 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Ćustendil: Çeku propuštěn z vazby Tisk Email

Okresní soud v Ćustendilu vynesl rozsudek o propuštění Agima Çeku, bývalého „premiéra Kosova“ z vazby. Çeku byl na základě mezinárodního zatykače zadržen před dvěma dny na Bulharsko-Makedonské hranici. Jeho propuštění na svobodu předcházelo soudní řízení, kde byla projednávána žádost obžaloby, aby byla Çekuovi vazba prodloužena o 40 dní. Çekuova obhajoba předložila jako důkaz tři dokumenty, na jejichž základě žádala soud o jeho osvobození. Jednalo se o dopis „premiéra Kosova“ Hashima Thaciho, v němž se uvádí, že Çeku je člen „diplomatického týmu Kosova“.

Dalším dokumentem obhajoby je dopis od OSN jako potvrzení, že Çeku je pod jurisdikcí světové organizace a třetím dokumentem je dopis bývalého šéfa bulharské diplomacie Solomona Pasiho, že Çeku má oficiální pozvání k návštěvě Bulharska.

Před prokuraturou pro válečné zločiny v Bělehradě je Çeku obviněn z velitelské odpovědnosti za válečné zločiny spáchané na Srbech a dalším nealbánském obyvatelstvu na Kosovu, konkrétně za vraždu 669 Srbů a 18 jiných nealbánců.

Toto zatčení je již čtvrté v pořadí na základě stíhání srbským Interpolem: před Bulharskem byl zadržen také ve Slovinsku, Maďarsku a Kolumbii.

 

Jeremić: Těžký úder mezinárodnímu právu

Ministr zahraničních věcí Srbska, Vuk Jeremić, zhodnotil propuštění Agima Çeku na svobodu jako těžký úder mezinárodnímu právu.Jeremić pro tiskovou agenturu Tanjug uvedl, že zpráva o propuštění Çekua vyvolalo veliké zklamání, a že toto rozhodnutí poškodilo přátelské vztahy dvou zemí.

 "Kdyby se něco takového stalo v Srbsku, měli bychom dnes večer důvod velmi se stydět", dodal Jeremić, který se právě nachází v Moskvě, kde bude v pátek, společně se srbskou hospodářsko-politickou delegací, přítomen při zasedání dalšího kola srbsko-ruského pracovního dialogu.

 

Malovićová: Ministerstvo není oficiálně informováno

Bulharské úřady oficiálně neinformovaly Ministerstvo spravedlnosti Srbska o důvodech k propuštění Agima Çeku, ani o tom, jestli bylo vyneseno rozhodnutí o jeho vydání na základě naší žádosti, uvedla pro Tanjug ministryně spravedlnosti Snežana Malovićová.

Dále zdůraznila, že Ministerstvo spravedlnosti Srbska bulharským pravomocným orgánům spolu s žádostí o vydání, předložilo i veškerou nezbytnou dokumentaci a další dodatky o plné kompetenci soudu, který vydal žádost o zahájení mezinárodního stíhání Çekua, bývalého premiéra dočasné „vlády Kosova a Metohije“ a jednoho z velitelů tzv. kosovské osvobozenecké armády.

Malovićová je přesvědčena, že i tentokrát, jde-li Çekua, politické zájmy převážily nad právem a to dokonce i tehdy, jedná-li se o trestný čin válečných zločinů a genocidy, na které se nevztahuje promlčecí lhůta. 

"Srbsko trvá na tom, že vydání Agima Çeku je klíčové pro vykonání spravedlnosti za zločiny spáchané na Srbech během válek na Balkáně v 90. letech, ale mohlo by i vyvolat "zlou krev" na Kosovu, kde je Çeku pokládán za hrdinu" uvádí deník New York Times.