Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 407 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Gazimestan Email

28.června 2009

Vyslanec patriarchy Pavla, mitropolit černohorsko-přímorský, Amfilohije, episkopové Artemije, Filaret a Teodosije dnes u příležitosti pravoslavného svátku Vidovdan sloužili na památníku Gazimestan mši za padlé hrdiny z Bitvy na Kosově poli.
Mše se konala na 620. výročí utrpení srbských hrdinů a přítomni byli i ministři pro Kosovo a Metohiji Goran Bogdanović, kultury Nebojša Bradić, víry Bogoljub Šijaković a poradce prezidenta Srbska Mladjan Djordjević.
Po ukončení mše vladika Artemije připomenul, že kosovští hrdinové zde položili své žiovty proto, abychom dnes my mohli žít na Kosovu a Metohiji.
Shromáždění se účastnil i největší počet Srbů od r.1999, kteří přišli hlavně z Gračanice, kde byla sloužena arhijerejská liturgie, ale i z dalších míst.
Kromě příslušníků Kosovské policie vzpomínkovou akci stacionárně zabezpečovali i čeští vojáci KFOR z bezprostřední blízkosti místa konání.
Na rozdíl od minulých let bylo na Gazimestanu postaveno jeviště a celý památník byl překryt freskou knížete Lazara a srbskou vlajkou.