Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 46 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Štrpce 17 dní bez elektřiny Email

Pátek, 17, července 2009
Rádio KiM: Po 17 dnech bez elektřiny je situace v obci Štrpce alarmující. Ztíženou práci mají zdravotnická zařízení. Kvůli nemožnosti uchovávání potravin v ledničkách se ve zvýšené míře začaly hlásit pacienti s břišními virovými onemocněními. Pediatr z Domu zdraví ve Štrpci dr. Saša Čanaćević pro rádio KiM řekl, že za posledních několik dní se přihlásilo již více dětí se symptomy digestivní infekce. „Za poslední týden je nárůst počtu pacientů s břišními infekcemi, diareálními poruchami a zvracením zcela evidentní a může souviset s nedostatkem elektřiny a tím nefungujícími ledničkami. Potraviny za těchto vysokých teplot nemohou dlouho zůstat čerstvé“.

Dr. Čanaćević dále zdůraznil, že vážným problémem je uchovávání vakcín, inzulínu a podobných medikamentů, pro které je nezbytné, aby se uchovávaly ve správné teplotě.

Na nebezpečí humanitární katastrofy, která může nastat následkem vícedenního vypnutí elektřiny už několikrát upozorňovala i Organizace Červeného kříže ve Štrpci. Podle sekretáře Červeného kříže Vanji Pužiće vypnutí elektřiny ohrožuje každodenní život 15 500 obyvatel této obce zejména tím, že výrazně komplikuje práci zdravotních zařízení. Ohrožen je tak život 12000 Srbů a 3500 Albánců a dále ještě asi 320 rodin z okolních „kontejnerových sídlišť“.
Dále informoval, že Červený kříž Štrpce již žádosti o pomoc poslal Mezinárodnímu výboru Červeného kříže, Mezinárodní federaci Červeného kříže a Červenému poloměsíci.
Obec Štrpce se potýká s problémy zásobování elektřinou kvůli neexistenci smlouvy o jejím placení mezi zástupci Srbů v této obci a zástupci Kosovské elektrokorporace. Předseda Srbské obce Štrpce Bojan Savić však k tomu říká, že Srbové nejsou proti placení, ale pouze proti podepisování kolektivních a jednotlivých smluv, ve kterých se neuvádí, že se starý dluh odepisuje a taktéž jsou proti převzetí hlavní trafostanice, ve které momentálně pracují zaměstnanci EPS (Elektropodnik Srbska) Kosovskou elektrokorporací.
Elektřina byla ve Štrpci vypnuta 30.června. Prvních deset dní tu byla zapojována takzvaná humanitární elektřina v čase od 24. do 7. hodiny, avšak od 11.června jsou obyvatelé obce bez elektřiny 24 hodin denně.