Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 157 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Kosovští představitelé ignorují Zaniera Email

Neděle,26.července 2009

První člověk světové organizace, Pan Ki Mun, upozornil velvyslance států členských zemí Rady bezpečnosti, že kosovská vláda od loňského únorového jednostranného vyhlášení nezávislosti ignoruje šéfa UNMIKu Lamberta Zaniera, usilujíce tak o co nejrychlejší stáhnutí této mise z Kosova.

„Kosovské úřady ve svém konání stále pokračují pouze v souladu s „ústavou republiky Kosovo“ a v několika svých vyjádřeních požadovaly ukončení mise UNMIK. Prohlašují při tom, že Rezoluce 1244 již nepředstavuje relevantní dokument, a že nemají žádné právní povinnosti se tímto dokumentem řídit“, uvádí se v pravidelné Panově zprávě, která byla ve středu večer rozeslána velvyslancům států členských zemí Rady bezpečnosti spojených národů.

Výsledkem tohoto postoje kosovských představitelů je, podle šéfa UN, „zminimalizování“ kontaktů představitelů vlády v Prištině se Zanierem, kdy spolupráce pokračuje pouze na úrovni praktických otázek Pan ve své zprávě, která se na denním programu Rady bezpečnosti objeví 17.června, ocenil, že mise Evropské unie na Kosovu,Eulex, funguje pod patronátem světové organizace, statutárně neutrálně a v souladu s rezolucí 1244 Rady bezpečnosti. Jako jeden z vážnějších problémů šéf UN uvedl kontroverznost situací kolem návštěv srbských představitelů vlády na Kosovu, kterým vláda v Prištině nedovoluje návštěvy území bez povolení kosovského ministerstva zahraničí.

Pan dále upozornil, že je potřeba, aby Kosovská elektrodistribuce zaujala flexibilnější postoj k řešení problému zásobování srbských enkláv elektřinou, především kvůli citlivosti jejich ohraničení, ale zároveň dodal, že vypínání elektřiny v enklávách nemá nacionální podtext.

Pan také vyjádřil zklamání nad skutečností, že počet navrátilců na Kosovo je zatím velmi malý, neboť od začátku roku se sem vrátilo pouze 137 utečenců.