Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1173 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Haračija zproštěn obvinění z nerespektování soudu Email

Pondělí, 27.července 2009
Rada obžaloby Tribunálu v Haagu zprostila kosovského Albánce Astrita Haraćiju obvinění za nerespektování soudu.
Tímto byl změněn prvostupňový rozsudek, kterým byl Haraćija odsouzen za ovlivňování svědků při soudu s vůdcem OVK Ramušem Haradinajen.
Haraćija, bývalý ministr kultury Kosova, byl v prosinci 2008 odsouzen k pěti měsícům vězení spolu se svým někdejším pomocníkem Bajrušem Morinou, kterému byl vysloven trest vězení na 3 měsíce.
Soudní rada Tribunálu tehdy prohlásila Haraćiju a Morinu vinnými z obtěžování chráněného svědka v procesu proti Haradinajovi. Tento svědek byl Tribunálem umístěn a chráněn v nejmenované zemi v Evropě.

Podle dnešní zprávy z Haagu apelační rada Tribunálu rozsudek změnila v reakci na Haraćijovu stížnost. Apelační rada ho zbavila obvinění s odůvodněním, že prvoinstanční rozsudek byl založen na chybných důkazech z druhé nebo třetí ruky, takříkajíc na důkazech "jedna paní povídala".
Podle prvoinstančního rozsudku měl Morina na rozkaz Haraćiji v červenci 2007 provádět nátlak na chráněného svědka obžaloby PW-2, který byl skrytý v jedné skandinávské zemi, aby změnil výpověď a nesvědčil proti Haradinajovi.
"Přestože vyšetřující rada došla k závěru, že Morinova soukromá situace a obsah jeho rozhovoru se svědkem PW-2 napovídaly, že byl pod tlakem, nemusí to znamenat, že pod tlakem Moriny byl i svědek", uvádí se v pravomocném rozsudku.
Apelační rada současně potvrdila prvoinstanční rozsudek nad Morinou. On i Haraćija si mezitím tento trest odpykali a v únoru, resp. v dubnu, byli dočasně puštěni na svobodu.