Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 83 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Srbové přistoupili k podpisu kolektivní smlouvy s kosovskou elektrokorporací Email

Úterý, 28.července 2009
Na mimořádném zasedání vedení obce Štrpce byla dnes určena šestičlenná delegace, která za obyvatele Sirinićké Župy podepíše kolektivní smlouvu s představiteli Kosovské Elektrokorporace (KEK).
Předseda obce Štrpce Zvonko Mihajlović pro Tanjug uvedl, že kolektivní smlouva představuje předsmlouvu k jednotlivým smlouvám s KEK a placení elektrické energie.

"Kolektivní smlouva neupravuje povinnost placení starých dluhů, ale definuje povinnost zaplacení paušálu za dva předchozí měsíce. V poslední fázi je připravována i registrace elektroměrů, jejich odečítání a platba elektřiny podle spotřeby", vysvětlil Mihajlović. Zdůraznil, že členové výboru ještě nerozhodli o předání trafostanice ve Štrpci pod správu pracovníkům KEK, protože se jedná o objekt, který je pod správou Elektropodniku Srbska (EPS).
"S touto žádostí se KEK musí obrátit na EPS, protože jde o jeho majetek a bude mít v této věci poslední slovo", upřesnil starosta obce Štrpce.
"Správa trafostanice představuje nyní největší problém. Přesto jsou Srbové ve Štrpci připraveni dovolit, aby v tomto objektu v budoucnu pracovali čtyři zaměstnanci KEK, protože souhlas k tomu už dalo Ministerstvo pro Kosovo a Metohiji," připomněl ještě Mihajlović.
Jedno z rozhodnutí mimořádného zasedání představitelů obce Štrpce bylo i to, že KEK může vysílat mobilní skupiny pracovníků do této obce, kteří budou moci vybírat paušál za spotřebovanou elektřinu.