Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 815 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Wikilaeks: Kosmet řídí kriminálníci. Email

Středa, 2. února 2011

Frans Timmermans, někdejší holandský státní sekretář pro evropské záležitosti, upozornil v roce 2007 Američany, že Kosovo řídí lidé, kteří se živí kriminální činností. Říká se to v depeši z Haagu, kterou objevily Wikileaks. V Uvropské unii nebude nikdy dosaženo konsenzu v otázce Kosova, oznámil tehdy Timmermans.

Kosovo řídí kriminálníci, řekl tehdejší holandský státní sekretář pro evropské otázky Frans Timmermans v rozhovoru s americkými diplomaty v polovině prosince 2007. Uvedl také, že se v EU nikdy nedosáhne shody v otázce Kosova.

"Timermans je znepokojen budoucími důsledky vlivu EU v Kosovu. Kosovo je řízeno lidmi, kteří žijí z trestné činnosti. Nemají žádný jiný pramen příjmo", uvádí se v důvěrné depeši amerického velvyslanectví v Haagu, kterou objevily Wikilaeks. 

Poznámky nizozemského ministra zazněly během voleb v Kosovu, několik měsíců před tím, než parlament v Prišitně vyhlásil nezávislost.

"Timmermans také vyjádřil vážné pochybnosti, že by se někdy v EU dosáhlo shody v otázce Kosova", praví se v dokumentu. "Timmermans poznamenal, že Rusko dělá na Balkánu nepořádek a že Kosovo bude složitý příběh".

Timmermansov hodnocení představitelů Kosova přišlo několik týdnů poté, co ministr Hashim Thaçi a jeho nejbližší spolupracovníci se stali cílem ostré kritiky po zveřejnění řady dokumentů, které je popisují jako klíčové hráče místní mafie, kteří se podílejí na všech druzích přestupků, včetně obchodu s drogami, zbraněmi a lidmi, vraždění  málo loajální Albánce, Srby a politické rivaly.

Pramen: http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/113981/Vikiliks-Kosmetom-rukovode-kriminalci

Přeložil: Václav Dvořák