Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 498 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Blaca: Exekutoři kosovské služby zabili 450 lidí Email

Úterý, 14. června 2011

Priština – Bývalý příslušník Zpravodajské služby Kosova NazimBlaca se přiznal, že byl členem tajné skupiny exekutorů této služby, která úzce spolupracovala se stranou HashimaThaçiho, a která dle jeho tvrzení zabila asi 450 osob, o nichž se předpokládalo, že spolupracovaly s Bělehradem nebo byly považovány za politické nepřátele.

„Jen za prvních šest měsíců po válce bylo zabito 450 lidí, a to musí být vyšetřeno“ prohlásil Blaca (39) v rozhovoru pro AFP.

Blaca, který není formálně z ničeho obviněn, neřekl, kolik vražd spáchala jeho skupina, avšak přiznal se k vraždě bývalého vysokého představitele zpravodajské služby a k 17 jinýmčinům jakobití lidí a vydírání.

„Jednu z těch vražd jsem zorganizoval já“ dodal Blaca, který nyní spolupracuje s prokurátory mise EU na Kosovu, kteří jeho tvrzení vyšetřují.

Rozhovor pro AFP poskytl ve svém domě ležícím20 kilometrů jižně od Prištiny, kde se nyní nachází pod 24hodinovou ochranou mise EU na Kosovu.

„S Blacou bylo provedeno více rozhovorů v souvislosti s jeho informacemi, které se vztahují k organizovanému zločinu. Vyšetřování je ve finální fázi,“ prohlásil pro AFP tiskový mluvčí Eulexu.

Blaca řekl, že byl členem tajné skupiny exekutorů Kosovské zpravodajské služby SHIK, která úzce spolupracovala s Demokratickou stranou Kosova (PDK) kosovského premiéra HashimaThaçiho.

Současně vypovídáproti dalšímu údajnému členovi této skupiny FahredinuGashimu, avšak analytik kosovského deníku KohaDitoreVehbiKajtazi věří, že Blacovosvědectví by nakonec mohlo vést až k nejvyšším představitelům Thaçiho vlády.

„Blaca porušil zákon mlčení o lidech z UÇK, kteří byli zapojeni do zločinu,“ řekl Kajtazi.

Thaçi, který se po zveřejnění zprávy Rady Evropy o obchodu s lidskými orgány na Kosovu nachází pod velkým tlakem, zatímna obviněnívynesená Blacou velmi nereagoval, řekl jen, že tato obvinění mají být vyšetřena.

Člověk, kterého Blacaoznačil za hlavu skupiny pro exekuce -AzemSilja, bývalý velitel UÇK a nyní zástupce Thaçiho DPK,veškerá obviněnípopřel a řekl, že Blaca je „psychopat a srbský špion“.

Bývalý zástupce premiéra AdemSaljihaj z Demokratické ligy Kosova pro AFP řekl, že se domnívá, že Blaca je „velmi přesvědčivý“.

„Shoduje seto s tím, co o organizovaném zločinu po válce vím já sám,“ řekl Saljihaj.

Blaca, který téměř nevychází z domova, řekl, že ještě neodhalil všechno, co ví, a že má toho ještě hodně co říct.  „Jsem připraven svědčit do konce,“ řekl.

Zdroj: http://www.politika.rs/rubrike/dosije-Hasim-Taci/Reakcije-Kosova/Blaca-Egzekutori-kosovske-sluzbe-ubili-450-ljudi.sr.html

překlad: Nataša Kević