Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 3083 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Seznam obětí: podvrh haagské obžaloby Tisk Email

Neděle, 27. listopadu 2011 / S. KarganovičSvým podáním soudnímu senátu obžaloba haagského soudu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) teď znovu ukazuje, že systematicky blafuje a že nemá klíčový materiální důkaz k podpoře hlavního bodu obžaloby proti generálu Mladićovi v souvislosti se Srebrenicí.

V čísle „Pečati“ 188 v textu „Srebrenice pod lupou“ jsme odhadli, že obžaloba Haagského tribunálu  (ICTY) „ ve svém obvyklém stylu … vymyslí nějaký způsob, jak obejít nařízení soudního senátu" zveřejnit seznam obětí Srebrenice, z jejichž smrti viní generála Ratka Mladiće ", a jak to konkrétně udělají, to brzy uvidíme."

Náš odhad se zcela potvrdil. Na základě tvrzení žalobce od 2. listopadu nyní můžeme konstatovat, co mu „přišlo na mysl“, aby přechytračil jasné zadání Soudního dvora. Připomínáme, že senát soudu nařídil obžalobě, ať "do 1. listopadu 2011 předloží seznam s údaji, které identifikují oběti v tohoto případu. "


Kolona 28. divize.

Pokud jde o Srebrenici, obžaloba ICTY opět přechytračila soudní proces tak, že předala údajný "seznam se jmény okolo 7.500 srebrenických obětí", ale ve formě, která neobsahuje prvky, které jsou nezbytné pro stanovení trestní odpovědnosti generála Ratka Mladiče. Generál Ratko Mladič byl obžalován za smrt pouze jedné kategorie osob, zabitých během a bezprostředně po provedení vojenských operací ve Srebrenici: osoby, které byly zajaty a pak postříleny.

Ten z jakéhokoliv důvodu nemůže být souzen za velký počet lidí, kteří byli zabiti během ostrých bojových operací, vedených paralelně se střílením válečných zajatců, proti smíšené koloně 28. divize Armády Bosny a Hercegoviny ze Srebrenice, která se zbraněmi v ruce pokoušela probít ze Srebrenice do Tuzly. (Podle odhadu amerického zpravodajce Johna Schindlera, bylo takových legitimních obětí 5 000; a podle hodnocení mezinárodního vyjednavače a později vysokého představitele v Bosně a Hercegovině Carla Bildta kolem 4 000).

Proto, aby byla odpověď obžaloby na nařízení soudního senátu adekvátní a aby odpověď senátu vyhověla, musí být z jejího obsahu vyloučeny všechny osoby, které zahynuly a musí být zaměřena na osoby, které byly popraveny a před tím měly status válečných zajatců. Za bojové operace proti koloně 28. divize neexistuje žádná trestní odpovědnost, a tuto skutečnost v několika případech výslovně potvrdil vojenský expert obžaloby Richard Butler a dlouholetý hlavní vyšetřovatel Jean-René Ruez. Tento postoj nepřímo potvrdil ICTY a Soud pro válečné zločiny Bosny a Hercegoviny v Sarajevu tím, že doposud nevznesly žádná obvinění proti někomu ve vojenských nebo jiných strukturách Republiky srbské za střílení na kolonu a způsobení lidských ztrát v jejích řadách.

 

Pramen: http://www.pecat.co.rs/2011/11/spiskovi-zrtava-podvala-haskog-tuzilastva/ , překlad: vd


Autor Stephan Karganovič je holandský občan, předseda organizace Historický projekt Srebrenica se sídlem v Haagu.