Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 49 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Naše akce
Beseda se studenty klatovského gymnázia Email

Ve čtvrtek 17. prosince 2009 se na Gymnáziu Jaroslava Vrchlického v Klatovech uskutečnila beseda
se členy občanského sdružení „Přátelé Srbů na Kosovu“, režisérem Václavem Dvořákem a studentem medicíny v Plzni, rodákem z Kosovské Mitrovice, Zoranem Leševićem. Beseda byla určena především studentům zeměpisného semináře, ale zúčastnilo se jí i mnoho studentů, kteří přišli z vlastní iniciativy, aby se dozvěděli objektivní informace, které se týkají otázky Kosova. Většina žáků už předtím shlédla snímek „Uloupené Kosovo“. Z krátkého úvodu se asi sedmdesát účastníků debaty dozvědělo nové informace o aktuálním vývoji v Kosovu a většina času pak byla věnována odpovědím na dotazy. Celá akce trvala asi 2 hodiny.

(leden 2010)

 
Seminář o problematice současného Kosova Email

Dne 21. května 2009, rok poté, co vláda České republiky uznala nezávislost tzv. Republiky Kosovo, se v pražském Lidovém domě konal seminář o problematice současného Kosova. Seminář pořádala Masarykova dělnická akademie ve spolupráci s občanským sdružením Přátelé Srbů na Kosovu. V rámci semináře byl promítnut dokument Uloupené Kosovo. Poté měli přítomní možnost diskutovat s režisérem tohoto dokumentu Václavem Dvořákem a s dalšími členy občanského sdružení o aktuální situaci a postavení nealbánských menšin v srbském kraji Kosovu.

Členové o.s. (květen 2009)

 
Pietní akt před ambasádou Email
 Rada bych jménem celého sdružení poděkovala všem, kteří přišli 24. března ve 20:00 před Srbskou ambasádu, kde jsme organizovali pietní  akt k desátému výročí bombardováni Jugoslávie. V průběhu jsme všichni zapálili svíčky a minutou ticha jsme uctili památku nevinných oběti agrese NATO. 
   Bohužel jsem na diskusi zde zahlédla komentář, že si máme položit otázku, jestli nás nepoškozuje někdo, jako pan Vojtěch Filip který na pietním aktu řekl par slov. Osobně nejsem zastánce žádné politické strany a zásadně nevolím nikoho. Ráda bych ale něco řekla na obhajobu pana Filipa. Je to jeden z mála politiků, který jel do Jugoslávie v době, kdy NATO již několik dní „vesele“ bombardovalo.    
  A k takové návštěvě byla třeba veliká odvaha, proto si myslím, že byl kompetenti k tomu něco říci. Tato akce nebyla demonstrací, ale pinetním aktem, kde si každý mohl říct to co cítí, k danému tématu. Ani pan Jaroslav Foldyna, který je předsedou sdružení nikdy na žádné demonstrace nevystupoval za ČSSD, ale jako člověk který nemá stejný názor jako naše vláda, již byla v den konání tohoto pietního aktu vyslovena nedůvěra. Zde se můžete podívat na fotografie pořízené účastníky této akce.  

Adriana Markeševićova, místopředsedkyně sdružení

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL