Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 155 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Zeman před návštěvou Srbska vzpomíná, co mu slibovali lidé z NATO před bombardováním Tisk Email

Úterý, 1. dubna 2014Prezident Miloš Zeman zamíří na začátku příštího týdne na státní návštěvu Srbska. ParlamentníListy.cz se hlavy státu při poslední příležitosti zeptaly na některé souvislosti a témata, která by během cesty do Bělehradu mohla být otevřena. Pokud by někdy Srbsko uvažovalo o vstupu do NATO, měli by o tom podle Zemana, i ve vztahu k bombardování před patnácti lety, rozhodnout Srbové v referendu.

Celý článek...
 
Obama znovu přepisuje dějiny, tentokrát Kosova Tisk Email

Pondělí, 31. března 2014 / Tereza Spencerová (Literární noviny)

Pokračuje licitace v počtu ruských vojáků u ukrajinských hranic, zatímco se USA snaží využít situace k protlačení smlouvy o „volném obchodu“ s EU a Ukrajinci pod diktátem MMF začínají chápat úsloví „svoboda není zadarmo“.

V posledních dnech se zdálo, že ukrajinská krize ve vztazích mezi Západem a Ruskem přece jen polevuje, ale zdání klame.

Celý článek...
 
Nikolič: Kosovo neodejde ze Srbska Tisk Email

Pátek, 28. března 2014Je na čase, aby si v Prištině uvědomili, že Srbsko pokud jde o Kosovo nemusí dělat vůbec nic, co by si přáli, alespoň ne v našem století. Kosovo ze sestavy Srbska opravdu neodejde,“ řekl (25.3.2014) prezident Srbska Tomislav Nikolić.

„Srbsko bude dělat to, co musí, v souladu se zájmy svých občanů a státu a ty jsou jasně definované,“ řekl Nikolić novinářům po zahájení prací na rekonstrukci tratě Pančevo -. Bělehrad.

Nikolić vysvětlil, že jednání v Bruselu nevidí jako "přizpůsobování" Srbska pravidlům, která jsou stanovena v Prištině, "ale jako přizpůsobování obou stran některým pravidlům, které obě strany budou ctít."

"Pokud si Priština myslí, že se Srbskem je možno spolupracovat způsobem, při kterém najdeme nejlepší řešení, pak se musí zdržet nesmyslných akcí, jako je ono předvádění síly zatýkáním některých lidi, na základě obvinění, která jsou buď vymyšlená nebo neexistují v žádném právním státě," řekl.

Celý článek...
 
Willy Wimmer o agresi proti Jugoslávii, protievropské politice USA a propagandě Tisk Email

Čtvrtek, 27. března 2014Uvádíme části obsáhlého rozhovoru, který vyšel dnes na stránkách Britských listů. Vybrané pasáže se vztahují k agresi států NATO proti Jugoslávii v letech roce 1999. Rozhovor stojí celý za přečtení, protože dlouholetý politik německé CSU naplno pojmenovává agresivní podstatu NATO, propagandistické působení velkých médií a vznik nového policejního státu v USA a v Evropě.

Willi Wimmer je počítán k pravicovému křídlu německé CSU a k hardlinerům. Mezi lety 1988 až 1992 byl státním sekretářem na německém ministerstvu obrany a do roku 2009 poslancem Bundestagu. Směrodatně se podílel na jednáních o znovusjednocení Německa. Ken Jebsen s ním vedl rozhovor pro nezávislý zpravodajský server KenFM o Ukrajině, Evropě a USA.


Ken: Pane Wimmere, vy jste základním kamenem CSU, přes třiatřicet let jste seděl v německém Bundestagu, jste právník, pracoval jste na ministerstvu obrany, byl jste členem OBSE a duchem jste jím stále, jste bojovníkem za lidská práva, ačkoli vás mnozí považují za hardlinera. Aktuálním důvodem našeho dnešního rozhovoru je Krym a Ukrajina. Před sto lety, v roce 1914 začala první světová válka. Mohlo by být, že se válka do Evropy vrátila?

Wimmer: Myslím, že ano. K takové otázce přicházíme od výročí první světové války. Ptáme se odkud se bere současný vývoj a kde jsou jeho předchůdci. Musíme jít ještě před rok 1914, do roku 1814. Tenkrát vypracoval rakouský kancléř Metternich spolu s ruským carem koncept aby se neopakovaly hrůzy napoleonských válek. Spočíval v kooperaci, ve společných rozhovorech. Jediný, kdo se toho tenkrát neúčastnili byli Britové, protože kooperace odporovala jejich principům. A to stejné jsme viděli v Evropě po konci studené války. Mohla skončit jedině díky tomu, že existovala kooperace. Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě je jen synonymum pro tehdejší vývoj.

Celý článek...
 
Patnácté výročí agrese NATO Tisk Email

Středa, 26. března 2014Agrese 19 zemí paktu NATO na SR Jugoslávii začala před 15 lety náletem 464 letadel a raketami „tomahavk“. Na zemi s 11,5 milionů obyvatel zaútočily armády 19 států NATO čítající 743,8 milionů obyvatel.

Po neúspěšných jednáních v zámku Rambouillet před 15 lety začala 24. března agrese NATO na Svazovou Republiku Jugoslávii.

„Podle původní americké strategie po pádu Berlínské zdi mělo ničení Jugoslávie začít s Kosmetem. George Bush starší vyhrožoval Miloševičovi vojenským zásahem již

Celý článek...
 
Poděkování za účast na pietní demonstraci Tisk EmailVážení přátelé,

jménem občanského sdružení Přátelé Srbů na Kosovu vám děkuji za účast na vzpomínkové pietní demonstraci k 15. výročí agrese NATO proti Jugoslávii a Srbsku. Zdravím také přátele na Slovensko a do Polska, kde proběhla podobná shromáždění.

Václav Dvořák - předseda sdružení

Praha, 25. března 2014Celý článek...
 
Starostové ze severu: Odsoudit myšlenku štěpení Srbska Tisk Email

Pátek, 21. března 2014Starostové čtyř obcí ze severního Kosova vyzvali představitele EU, aby veřejně odsoudili ideu rozdělení Srbska a chránili jeho územní celistvost.

Starostové obcí Zvečan, Severní Mitrovice, Zubin Potoka a Leposaviće ve společném prohlášení uvedly, že trpělivě čekali že od zástupců mezinárodního společenství uslyší odsouzení takových prohlášení.

Celý článek...
 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL