Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 185 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Vitina: zničení zahrady na pozemcích církve Tisk Email

Středa, 19. března 2014Minulou noc (17.-18.3.2014) se neznámí pachatelé vlámali na církevní pozemky ve vesnici Mogila a způsobili materiální škody na zahradě, kde klíčila sadba zelenina pro Národní kuchyni eparchije raško-prizrenské. Oznámilo to Rádio KiM.

Podle Svetlany Stevićové, předsedkyně nevládní organizace "Majka devět Jugovića", která ve spolupráci s diecézí se stará o vývařovny na Kosovu. Zloději se prostříhali drátěným plotem,

Celý článek...
 
Kosovo: výbojný cynismus západní demokracie Tisk Email

Středa, 19. března 2014 / Ilja CharlamovZápadní svět propadl hysterii ve snaze zabránit svobodnému projevu vůle obyvatel Krymu, kteří si přejí návrat jejich regionu do historické vlasti – Ruska.

Zatím ale ještě docela nedávno Washington a evropské metropole zuřivě podporovaly snahu Kosova odtrhnout se od Srbska, přestože v tomto případě bylo objektivních příčin mnohem méně. V čem to vězí? Neděje se tak proto, že

Celý článek...
 
Desáté výročí Březnového pogromu Tisk Email

Pondělí, 17. března 2014Dnes je právě deset roků od březnového násilí, kdy bylo zabito 19 lidí a mnoho domů a svatyní Srbské pravoslavné církve bylo zničeno. Vladyka (biskup) Theodosie v kostele svatého Mikuláše v Prištině dnes sloužil liturgii k uctění památky obětí pogromu.

Bezprostředním důvodem pro zahájení Březnového pogromu byla falešné zpráva Rádia a Televize Kosova (RTK), o tom, že Srbové byli zodpovědní za utonutí dvou albánských chlapců v řece Ibar, v blízkosti obce Čabra na severu Kosovu.

Celý článek...
 
Zastavte útlak Prištiny Tisk Email

Sobota, 15. března 2014Skupina asi 40 obyvatel Zubin Potoka v noci (z 13. na 14.3.2014) násilně osvobodila z místní policejní stanice Kosovské policejní služby (KPS) zadrženého Slobodana Sovrliće, který byl po jednom slovním střetu s policisty zatčen, jak bylo uvedeno, pro porušení veřejného pořádku a klidu. V okamžiku osvobození se Sovrlić nacházel v poutech v policejním kontejneru vedle budovy policejní stanice. Předpokládalo se, že bude převeden do Prištiny a že, kromě rušení veřejného klidu a pořádku, bude odpovídat za nějaké další „zločiny“, kterých se údajně dopustil dříve.

Celý článek...
 
Dneska Krym, zítra KiM Tisk Email

Úterý, 11. březen 2014Členové vlasteneckého hnutí Srbské sdružení Zavetnici spolu se svými koaličními partnery z Vlastenecké fronty a prof. Pelevićem 10.3.2014 překročili přechod administrativní linie v Jarinje a vstoupili na Kosovo a Metochii se zpěvem písně "Z Kosova zora svítí".

"Nesli jsme transparenty a nikoho z nás nezastavili. Ukázali jsme, že pro nás neexistují žádné hranice a že je neuznáváme", řekl Srbskému FB Reporteru Stefan Stamenskovski, předseda Zavetniku.

Celý článek...
 
Zadrženi s jedním kilem heroinu Tisk Email

Úterý, 11. března 2014Příslušníci kriminální policie a pohraniční policie yadrželi A.H z Preševa a S.A z Bujanovce pro podezření z výroby a prodeje omaných látek. Oznámila to dne srbská policie.

V prohlášení se uvádí, že při prohlídce jejich vozidla na hraničním přechodu Kelebija do Maďarska policie našla dva balíčku obsahující jeden kilogram heroinu.

Na obžalované byla uvalena osmačtyřicetihodinová vazba a pak mají být a obžalobou postaveni před vyššího státního zástupce v Subotici.

Celý článek...
 
Schröder: V roce 1999 jsme porušili mezinárodní právo, když jsme zaútočili na Srbsko. Totéž se teď děje na Krymu! Tisk Email

Pondělí, 10. března 2014Poslali jsme tam naše letadla ... na Srbsko a společně se silami NATO jsme bombardovali suverénní stát, a přitom neexistovalo usnesení Rady bezpečnosti OSN.

BERLÍN - Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder řekl, že to, co se děje na Krymu je porušením mezinárodního práva a přiznal se k útoku NATO na Srbsko v roce 1999 bylo rovněž porušením mezinárodního práva.
"To, co se děje v Krymu, je porušením mezinárodního práva," řekl Schröder v Hamburku setkání organizovaném týdeníkem "Die Zeit". Nepřál si kritizovat

Celý článek...
 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL