Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 108 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Republika Srbská je imunní na dovoz revoluce z Federace BaH – někdo přivolává novou občanskou válku Tisk Email

Pátek, 28. února 2014 / Nenad KecmanovićOrganizátoři protestu ve Federaci Bosna a Hercegovina chtějí zbavit moci vládu, která má volební legitimitu a k moci přivést garnituru, jež by byla šitá na míru zahraničním scenáristům a režisérům, říká v rozhovoru pro agenturu Srna Nenad Kecmanović. (Pro nás Čechy je poučné, jak se scénář uplatňovaný v Bosně a Hercegovině nápadně podobá otmu, který právě v těchto dnech probíhá na Ukrajině a jak velmi podobně probíhaly události v Lybii, Egyptě, Sýrii - p.p.)

Celý článek...
 
Návrat Rakouska na Balkán? Tisk Email

Středa, 26. února 2014U příležitosti století ode dne zahájení První světové války se slovo revize stává velmi populárním na Balkánu. Jde o pokusy o revizi Daytonské dohody, výroky o tom, že Balkán byl příčinou rozpoutání První světové války, a o návrat rakouského vlivu.

Možná, že v Evropě někdo uvěří ve vyprávění o „bosenském jaru“, ale v žádném případě na Balkánu. Nepokoje tu možná měly z počátku sociální povahu,

Celý článek...
 
Vystěhovalí Srbové se rozhodli do Džakovice nejet Tisk Email

Středa, 26. února 2014Přibližně 120 vystěhovalých Srbů se rozhodlo vzdát návštěvy pravoslavného hřbitova v Džakovici a kláštera Nanebevstoupení přesvaté Bohorodice, neboť kosovská policie, KFOR a EULEX jim nemohli zaručit bezpečnost.

Srbové se tak rozhodli po tradiční účasti na liturgii k náboženskému svátku Dušičky (pravoslavní je slaví 22.2. - p.p.), konané v klášteře Visoki Dečani.

„V klášteře jsme znovu mluvili s kosovskou policií a požádali, aby nám bylo

Celý článek...
 
Srbština na Kosovu v krizi Tisk Email

Úterý, 25. února 2014Zachování a pěstování mateřského jazyka by mělo být jedním z nejvyšších národních zájmů. Lingvisté upozorňují, že srbský jazyk na Kosovu je v krizi.

Novinář a básník Živojin Rakočević říká, že srbský jazyk na Kosovu a Metochii čelí albanizaci v největší možné míře, především ze strany různých institucí, a že tento proces pořád trvá.

„Vrchol diskriminace jazyka nastává v okamžiku, kdy si ani neuvědomujete, že vám

Celý článek...
 
Rakić vyhrál volby v severní Kosovské Mitrovici Tisk Email

Pondělí, 24. února 2014Srbská občanská iniciativa (GIS) vyhlásila vítězství Gorana Rakiće - svého kandidáta na starostu Severní Mitrovice.

Podle GIS získal Rakić 2707 hlasů, což je o 271 hlasů více než výsledek všech tří zbývajících kandidátů dohromady. Další kandidáti obdrželi celkem 2436 hlasů. Toto číslo nezahrnuje 651 podmínečných hlasů.

Celý článek...
 
Kosovo – veš už je v kožiše Tisk Email

Kosovo nesmí být svobodné

16.2.2008 / Tribun

Pokud vyhlásí srbská provincie Kosovo nezávislost, a pokud tuto nezávislost uznají Spojené státy a Evropská unie, bude to historický průlom – jasný důkaz, že politických cílů je možno dosáhnout terorem a násilím, a že mezinárodní právo nic neznamená tam, kde jsou ve hře mocenské zájmy.

Je to zvláštní – zatímco Západ po celém světě bojuje proti islámské expanzi, v případě Kosova nebojuje za nic menšího, než za expanzi a etablování se islámského státu v Evropě. Proč má Kosovo tak silnou podporu mocností a proč mocnosti vyvíjejí takový nátlak na Srbsko, aby Kosovu ve všem ustoupilo?

Celý článek...
 
Samostatné Kosovo – výsledek lží a mediální manipulace Tisk Email

Autor: Pavel Sibřina | Publikováno: 19.3.2008 |

alt

V neděli 17. února 2008 vyhlásilo „vedení“ kosovských Albánců jednostranně nezávislost na Srbsku. Je asi příznačné, že první zemí, která nezávislé Kosovo uznala byl radikálně islamistický Afghánistán, následovaný Spojenými státy, Německem, Velkou Británií a Itálií. Uznání samostatnosti Kosova je dalším krokem k likvidaci evropských hodnot a jeho přímým důsledkem bude posílení pozic dvou protievropských faktorů – islámského a ruského - na jihu Evropy. Co však velkému množství lidí uniká je fakt, že partnerem pro světové mocnosti se stal Hashim Thaçi – terorista, vrah a mafián a to pomocí jedné z největších mediálních manipulací, které byl vyspělý svět svědkem od pádu železné opony.

Fakt, že se partnerem pro vyspělé světové demokracie stala teroristická organizace UÇK – Kosovská osvobozenecká armáda, je ještě absurdnější při zjištění, že se na výcviku jejích členů a dodávkách zbraní podíleli - mimo americké CIA a německé BND (která UÇK dodala vyřazené zbraně z armády někdejší NDR) - i organizace napojené na bin Ladinovu Al-Kajdu.

Celý článek...
 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL