Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 439 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Manželský pár nalezen mrtev ve svém domě u Gnjilane Email
Pondělí,10.srpen 2009

Manželé Trajanka(59) a Bogdan Petković (65) byli nalezeni mrtvi ve svém rodinném domě v obci Parteš v okrese Gnjilane. Tuto zprávu zveřejnila agentura Beta.

Celý článek...
 
Evropské vyšetřování obchodu s orgány unesených Srbů Email

Pondělí,10.srpen 2009
Bělehrad - Ministryně spravedlnosti Srbska Snežana Malović po včerejší schůzce se speciálním vyslancem Rady Evropy Dikem Martim, pověřeným otázkou obchodu s orgány a dalších zločinů OVK na severu Albánie, vyjádřila očekávání, že se po zprávě Martiho do vyšetřování zapojí i další státy.
"Seznámila jsem se se skutečností, že dosud zmizelo 1300 lidí, ale identifikováno bylo zatím jen 300 těl. Na základě titulu bývalé Haagské žalobkyně Carly del Ponteové zahájila Prokuratura pro válečné zločiny vyšetřování. Nashromážděno již bylo velké množství důkazů, které potvrzují tvrzení, že k obchodu s orgány skutečně došlo.

Celý článek...
 
Nejméně 400 lidí uneseno z Kosmetu do Albánie Email

Neděle,9.srpen 2009
Vanda Trosinska, představitelka Human Rights Watch, organizace, která se zabývá případy obchodu s lidskými orgány na Kosmetu a v Albánii, dnes oznámila, že podle informací, které má organizace k dispozici, bylo do Albánie z Kosova a Metohije převezeno nejméně 400 lidí, po nichž se ztrácí veškeré stopy.

Celý článek...
 
Ještě méně vojáků Nato na Kosovu Email

Sobota,8.srpna 2009
Nový generální tajemník NATO Anders Fog Rasmusen oznámil, že počet vojáků NATO na Kosovu bude ještě dodatečně snížen a s ukončením mandátu očekává i úplný konec mise KFOR. To znamená, že všichni vojáci sil NATO se z Kosova stáhnou najednou.
Po převzetí své funkce Rasmusen na tiskové konferenci dodal, že na Kosovu již velmi brzy budou takové podmínky, aby se KFOR mohl úplně stáhnout. Jejich mise na Kosovu byla dle jeho mínění natolik úspěšná, že k tomuto kroku může dojít.

Celý článek...
 
Ve Štrpcích zapojena elektřina Email

Úterý,4.srpen 2009

Štrpce- Obyvatelům Štrpců byla dnes v 17 hodin po 34 dnech zapojena elektřina.
V pátek, 31. července, byla elektřina zapojena také v dalších 15 vesnicích Siriničké župy, připojeni jsou již tedy všichni obyvatelé. Elektřina byla zapojena poté, co asi 70% domácností zaplatilo paušál 26 Euro, což byla podle předchozí domluvy podmínka, aby Kosovská elektrokorporace (KEK) elektřinu zapojila.

Celý článek...
 
Albánci požadují zvláštní region Preševské doliny Email

Úterý, 4.srpen 2009
Preševo - Zástupci albánských politických stran na jihu centrálního Srbska započali s iniciativou pro vytvoření regionálních úřadů a formování odděleného regionu Preševská dolina.
V politické deklaraci, která byla přijata na Shromáždění zástupců obcí Preševo, Medvedje a Bujanovac se připomíná, že jde o iniciativu na základě politické platformy z ledna roku 2006.

Celý článek...
 
Srbové navštívili poprvé po deseti letech hřbitov ve Vučitrnu Email

Pondělí, 3. srpen 2009
U příležitosti svátku Sv.Iliji navštívilo několik stovek Srbů, kteří do války na Kosovu žili ve Vučitrnu, pravoslavný kostel a hřbitov v tomto městě. Pro většinu z nich to byla vůbec první návštěva Vučitrnu od doby, kdy odtud byli vyhnáni v roce 1999.
Svůj hřbitov tu zanechali neporušený, ale dnes tu nenašli jediný hrob na svém místě, některé památníky zcela zmizely. Na tomto pravoslavném hřbitově se nachází více než 200 hrobů, ve kterých jsou pochovány celé rodiny. Jejich památníky byly ničeny celá léta, nejvíce však v březnu r.2004.

Celý článek...
 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL