Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 872 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Štrpce 17 dní bez elektřiny Email

Pátek, 17, července 2009
Rádio KiM: Po 17 dnech bez elektřiny je situace v obci Štrpce alarmující. Ztíženou práci mají zdravotnická zařízení. Kvůli nemožnosti uchovávání potravin v ledničkách se ve zvýšené míře začaly hlásit pacienti s břišními virovými onemocněními. Pediatr z Domu zdraví ve Štrpci dr. Saša Čanaćević pro rádio KiM řekl, že za posledních několik dní se přihlásilo již více dětí se symptomy digestivní infekce. „Za poslední týden je nárůst počtu pacientů s břišními infekcemi, diareálními poruchami a zvracením zcela evidentní a může souviset s nedostatkem elektřiny a tím nefungujícími ledničkami. Potraviny za těchto vysokých teplot nemohou dlouho zůstat čerstvé“.

Celý článek...
 
Napaden Srb v obci Grabac u Kliny Tisk Email

Čtvrtek, 16. července 2009

Rádio KiM: Jednašedesátiletý Rados Magić z obce Grabac u Kliny byl včera fyzicky napaden na své louce, potvrdil pro rádio KiM mluvčí Kosovské policie pro region Peć Avin Djavukaj.
Magiće ve stavu bezvědomí našla na louce nedaleko jejich domu jeho žena. S poraněními na hlavě a na zádech byl převezen do pećské nemocnice.
Podle poznatků policie byl muž napaden zezadu, ale není ještě známo, jestli útočník byl jeden nebo jich bylo více. Tyto skutečnosti jsou zatím předmětem vyšetřování. Přitěžující okolností pro vyšetřování je právě to, že Magić byl udeřen do hlavy a ještě nejpravděpodobněji zezadu, takže nám v tomto okamžiku nemůže v objasnění případu pomoci.

Celý článek...
 
Zatčen Muharem Gaši v Italii Email
Sobota, 11.července 2009
Ministryně spravedlnosti Srbska, Snežana Malovićová, oznámila agentuře Tanjug, že ministerstvo dostalo z kanceláře Interpolu v Bělehradě potvrzení o tom, že v Itálii byl zadržen Muharem Gaši, který je obviněn z válečných zločinů na Kosovu v r. 1999.
„Žádost o jeho vydání do Srbska bude bez prodlení zaslána italským pravomocným úřadům“, doplnila zprávu Malovićová.
Celý článek...
 
Útok na žandarmerii u Bujanovce Email
Čtvrtek, 9.července 2009
Dva příslušníci srbské Žandarmerie* byli dnes krátce po půlnoci raněni při teroristickém útoku ručním granátem. Incident se stal před obcí Lučane v okrese Bujanovac. VMA** zveřejnila, že zranění příslušníci z napadeného vozidla nejsou ohoroženi na životě, jeden byl poraněn na noze a druhý na krku.
K útoku došlo přesně 10 minut po půlnoci. Byl proveden vystřelením projektilu z ručního vrhače na dvě služební vozidla značky Landrover Defender, označená zkratkou MUP***.
Celý článek...
 
Gazimestan Email

28.června 2009

Vyslanec patriarchy Pavla, mitropolit černohorsko-přímorský, Amfilohije, episkopové Artemije, Filaret a Teodosije dnes u příležitosti pravoslavného svátku Vidovdan sloužili na památníku Gazimestan mši za padlé hrdiny z Bitvy na Kosově poli.
Mše se konala na 620. výročí utrpení srbských hrdinů a přítomni byli i ministři pro Kosovo a Metohiji Goran Bogdanović, kultury Nebojša Bradić, víry Bogoljub Šijaković a poradce prezidenta Srbska Mladjan Djordjević.
Po ukončení mše vladika Artemije připomenul, že kosovští hrdinové zde položili své žiovty proto, abychom dnes my mohli žít na Kosovu a Metohiji.
Shromáždění se účastnil i největší počet Srbů od r.1999, kteří přišli hlavně z Gračanice, kde byla sloužena arhijerejská liturgie, ale i z dalších míst.
Kromě příslušníků Kosovské policie vzpomínkovou akci stacionárně zabezpečovali i čeští vojáci KFOR z bezprostřední blízkosti místa konání.
Na rozdíl od minulých let bylo na Gazimestanu postaveno jeviště a celý památník byl překryt freskou knížete Lazara a srbskou vlajkou.
 
Sejdiu a Thaci podepisují začlenění Kosova do Sb a Mmf Tisk Email

PRIŠTINA – „Prezident Kosova“ Fatmir Sejdiu, „premiér“ Hashim Thaci a několik „ministrů“ odcestovali do Washingtonu, aby se zúčastnili slavnostního podpisu začlenění Kosova do Mezinárodního měnového fondu a do Světové banky.
Kosovo bylo do MMF přijato v květnu, do Světové banky začátkem června.
Prištinská média zveřejňují Thaciho vyjádření, že podpis začlenění do MMF a Světové banky představuje "historický okamžik a že v blízké budoucnosti se Kosovo stane i součástí Banky pro obnovu a rozvoj“.
Média dodávají, že začlenění do MMF a SB bude Kosmet stát okolo 150 miliónů Eur, které budou těmto organizacím postupně vypláceny.

 
Ćustendil: Çeku propuštěn z vazby Tisk Email

Okresní soud v Ćustendilu vynesl rozsudek o propuštění Agima Çeku, bývalého „premiéra Kosova“ z vazby. Çeku byl na základě mezinárodního zatykače zadržen před dvěma dny na Bulharsko-Makedonské hranici. Jeho propuštění na svobodu předcházelo soudní řízení, kde byla projednávána žádost obžaloby, aby byla Çekuovi vazba prodloužena o 40 dní. Çekuova obhajoba předložila jako důkaz tři dokumenty, na jejichž základě žádala soud o jeho osvobození. Jednalo se o dopis „premiéra Kosova“ Hashima Thaciho, v němž se uvádí, že Çeku je člen „diplomatického týmu Kosova“.

Celý článek...
 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL