Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 2482 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Pošta Kosova vydala známky s klašterem Visoki Dečani Email
Pátek, 15 Květen 2009 08:16

Mezinárodní Rádio Srbija, před 5ti hodinami:


Pod názvem Dečanský klášter (Dečanski manastir) pustila Pošta Kosova do oběhu 10 000 poštovních známek hodnoty 1 a 2 Eur, představujíce srbskou středověkou svatyni jako albánské kulturní bohatství.
Zástupce ředitele PTK Mendu Abazi prohlásil, že neviděli důvod, proč by někoho v této věci měli žádat o povolení.
V SPC uvedli, že o vydání těchto známek je nikdo neinformoval ani je kvůli tomu nekontaktoval.
Šéf EUlexu Ives de Kemabon k tomu řekl, že tento problém nespadá do jeho pravomocí a že zde neprovozuje agenturu pro ochranu kulturních památek..

I když v Kanceláři mezinárodního civilního představitele (ICO) v Prištině tvrdí, že pracují na zachování kulturního bohatství na Kosmetu, zástupce této mise Andy McGufy odkazuje řešení tohoto problému na Poštu Kosova.

 
Gnjilane: Domácí vězení pro pětici Srbů po střetnutí s KPS Email

Gnjilane: Domácí vězení pro pětici Srbů po střetnutí s KPS Soudce okresního soudu v Gnjilane udělil trest domácího vězení v trvání 30 dnů pro pětici Srbů, kteří byli předevčírem zatčeni při střetnutí s příslušníky Kosovské policejní služby (KPS).
Milivoji Maksimovičovi, Negovanu Nicičovi, Djordju, Zoranu a Sunčicovi Andrijevičovým, kteří byli uvězněni pro obvinění za násilnické chování, byl uložen trest domácího vězení v délce 30 dnů. Oznámil to regionální důstojník KPS Ismet Hasani a dodal, že odsouzeným byl ihned po vynesení
rozsudku zajištěn převoz do jejich domovů k výkonu trestu.
K zatčení těchto Srbů došlo před dvěma dny při protestech, kterých se zúčastnili obyvatelé obcí Korminjane, Ranilug a Ropotovo, kteří blokádou
silnice Gnjilane-Bujanovac chtěli vyjádřit protest proti odpojení elektřiny v těchto obcích.

Celý článek...
 
Kosovu bylo nabídnuto členství v MMF Email

WASHINGTON – Nejvyšší výbor Mezinárodního měnového fondu v pátek potvrdil hlasováním výboru guvernérů, že Kosovo bude přijato jako člen této mezinárodní finanční instituce.Správa uveřejněná na stránkách MMF uvádí, že se Kosovo stane členem MMF, až pověřený představitel Kosova podepíše ve Washingtonu ustanovení dohody.

Před podpisem této dohody musí Kosovo formálně přijmout v souladu se svými souvisejícími zákony ustanovení dohody, a veškeré podmínky, jež vyžaduje výbor guvernérů. Dále musí prokázat, že učinilo veškeré kroky směřující k naplnění podmínek těchto dvou dokumentů.


Celý článek...
 
Velika Hoča dostává elektřinu !!! Tisk Email

Pondělí, 11. května, 2009

Obyvatelé Velike Hoče po třech dnech strávených ve tmě opět dostali elektřinu, protože jim bylo umožněno zaplatit paušál 26 Euro. Elektřina byla včera navečer puštěna poté, co více než 70% domácností paušál zaplatilo Kosovské elektrokorporaci (KEK), potvrdili obyvatelé obce .
Část Srbů v Obci Orahovac a Velika Hoča se však domnívá, že rozhodnutí o placení paušálu KEK-u je unáhlené a zbytečné, protože se časem ukáže, že kvůli nemožnosti placení účtů se někteří Srbové budou muset ze svých domů vystěhovat. Jejich příjem pro celou rodinu totiž činí cca 11000 Dinárů, tedy zhruba 3500 Kč...

 
Policisté kosovské policejní služby zbili Slobodana Tanaskoviće u Pasjane Email

Pondělí, 11.května,2009
KIM-Rádio
: Slobodana Antanaskoviće z obce Pasjane v okrese Gnjilane zbili příslušníci Kosovské policejní služby (KPS)po skončení protestů Srbů v této obci, nahlásil novinář Laser-Rádia z Pasjane, Goran Maksimović.
18ti-letý Antanasković stál u silnice Gnjilane-Preševo, kde ho patrola KPS uviděla. Podle zprávy novináře Laser-Rádia poté, co policisté zkontrolovali Antanaskovićovy doklady, začali ho nejprve urážet, nadávat mu a nakonec ho začali bít po obličeji i po těle.

Celý článek...
 
Srbové blokovali silnici u Bujanovce Email

neděle, 10. května 2009

KOSOVSKA KAMENICAAsi tři stovky Srbů z vesnice Donje Korminjane v obci Kosovska Kamenica blokovalo silnici, která vede z Bujanovace do Kosovského Pomoraví (Okres Kosovsko Pomoravlje).Oni pozastavili dopravu v blízkosti vesnice Bela zemka vyjadřující protest kvůli vícedennímu přerušení dodávky elektrické energie.Mluvčí Kosovské policejní služby pro region Gnjilane Ismet Hashani, řekl agentuře FoNet, že nahoře zmíněni Srbové začali házet na policisty kameny.

Celý článek...
 
Obyvatelům Orahovce a Velké Hoči vypnuli proud Email

RADIO KiM : Zaměstnanci tzv. „kosovské elektroenergétické korporace“ vypnuli v pátek všem obyvatelům Veliké Hoči a srbské části Orahovce elektrický proud. Kvůli této situaci byla svolána schůzka obyvatel s představiteli srbské strany.

Starosta srbské části Orahovce Milorad Šorić uvedl, že z koordinačního centra pro Kosovo a Metohiji bylo nařízeno, aby byly podmínky účtování elektrického proudu přijaty. V rozhovoru s předsedou koordinačního centra Zvonimirem Stevićem bylo řečeno že dohoda musí být přijata stejně jako tomu bylo v Lipljanu, Goraždevci, Peći a Vučitrnu, což znamená souhlas s platbou měsíční zálohy ve výši 26 eur na domácnost, o čemž je nutné podepsat smlouvu. Šorić dále požaduje, aby byly všechny dosavadní dluhy anulovány.

 
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL