Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1420 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Žáci osmých tříd z Kosova a Metohije zítra v Bělěhradě Email
Bělěhrad - Do Bělěhradu zítra přijede okolo 1400 žáků osmých tříd z Kosova a Metohije, kteří se zúčastní manifestace „Malá maturita-velike srdce“. Žáci budou ubytováni u svých vrstevníků v srbském hlavním mestě do 12. května.

Žáci z Kosova a Metohije se se svými vrstevníky z Bělěhradu zúčastní kutlurních, sportovních a zábavních akcí v Bělěhradě, uvedl zástupce srbského Ministerstva pro Kosovo a Metohiji.Příjezd žáků z Kosova a Metohije do Bělěhradu je plánován na 16.30, kdy je před budovou vlády bude očekávat ministr školství Žarko Obradović a náměstek ministra pro Kosovo a Metohijí Bojan Andjelović.

Manifestaci “Malá maturita-veliké srdce“ v Bělehradě pořádá již po čtvrté ministerstvo pro Kosovu a Metohiji a ministerstvo školství.

 
Ministr Lajčák: „Kdo rozhodne kde se nachází hranice?" Tisk Email

úterý, 5. května 2009

BRATISLAVA  -- Šéf slovenské diplomacie Miroslav Lajčák vzkazuje, že mezinárodní právo má spočívat na principech, co se vztahuje i na stanovisko této zemi k uznání Kosova.

„To není otázka pro současnou, nebo pro nějakou budoucí vládu. Existuje stanovisko slovenského parlamentu, který představuje názor celého politického spektra s výjimkou Strany maďarské koalice. Naše pozice ke Kosovu vychází z toho, že nepovažujeme za správné, že jednostranně vyhlásilo nezávislost, uvedl Lajčák v interview pro slovenský deník „Pravda“ po strávených prvních 100 dnů ve funkci ministra zahraničí Slovenské republiky.


Celý článek...
 
Vláda Republiky Srbsko nespokojena s působením policejní mise Evropské unie EULEX Email

pátek, 1.  května 2009  - zdroj: RTS

Nové střety v Brđanech. Policie EULEX ještě jednou poslala demonstrantům slzný plyn. Poslední události v severu Kosova a Metochie „zvětšili podezření ve spravnost působení mise EU“, řekl ministr pro Kosovo a Metochii ve Vládě Republiky Srbsko Goran Bogdanović

EULEX a kosovská policie ještě jednou se střetli se srbskými demonstranty ve čtvrti Brđani, nedaleko od centra severní, srbské části Kosovské Mitrovice, ale v tomto incidentu nebylo zraněných.

Celý článek...
 
Ministr Bogdanović: Respektovat dohodu v Brđanech Email

29.04.2009

 

BĚLEHRAD – Ministr pro Kosovo a Metochii ve Vládě Republiky Srbsko Goran Bogranović řekl dnes, že se problém čtvrti Brđani, v severní Kosovské Mitrovici musí vyřešit klidnou cestou, ale že rekonstrukce albánských domu nemůže začít bez souhlasu srbské společnosti.

Ministr Bogdanović ve vyjádření pro agenturu Beta připomenul, že ve čtvrti Brđani, ve které KFOR i dnes vypálil šok bomby a slzný plyn na Srby, kteří protestují, ještě v roce 2000 bylo dosaženo dohody, podle které se rekonstrukce domů v místě „žluté linie“ rozdělení nemůže uskutečnit bez souhlasu srbské a  albánské společnosti.

Celý článek...
 
Slzný plyn na „žluté čáře“ v Brđanech Email

čtvrtek, 30. dubna 2009

EULEX už šestý den slzným plynem a šok bombami chrání „žlutou čáru“ která rozděluje Albánce a Srby ve čtvrti Brđani. Rusko obvinilo mezinárodní síly, že jsou na straně kosovských Albánců. Kosovská policie odebírá doklady, které občanům vydalo Ministerstvo vnitra Republiky Srbsko na území autonomní provincie Kosovo a Metochie. Premiér tzv. Republiky Kosovo Hashim Thaçi prohlásil, že se pokračuje s výstavbou nových baráků, Srbové oznámili že pokračují s protesty.

Celý článek...
 
Nové střety na severu Kosova Email

pondělí, 27. dubna 2009

Policie EULEXu a KFOR dva krát slzným plynem rozháněly Srby, kteří protestují kvůli rekonstrukci albánských domů ve vesnici Brđani. Situace je velmi napjatá, byla slyšet palba ze střelních zbrání. Jeden srbský mladík je zraněn. Kvůli potížím vyvolaných slzným plynem v nemocnici v Kosovské Mitrovici pomoc vyhledalo více lidí. Nad vesnici Brđani jsou sále vrtulníky KFORu.

Celý článek...
 
Rozhovor Haló novin s Jaroslavem Foldynou, ústeckým krajským zastupitelem (ČSSD) Email

Veřejnosti jste znám jako zásadový odpůrce odtržení Kosova od Srbska a kritik kosovské UCK. Změnilo se něco na vašem názoru?

Na svém názoru nemám co měnit. Odtržení Kosova od Srbska je v rozporu s mezinárodním právem, o čemž není pochyb. Na UCK, která byla ještě v roce 1998 na seznamu teroristických organizací, z něhož ji jejich nynější ochránci z USA nechali vyškrtnout, není možné měnit názor. UCK je zločinecká organizace financovaná narkomafií, podílela se na mučení a vraždění, nestala se organizací armády spásy.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL