Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1660 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Zprava UNIMIK Email

Zpráva UNMIK zamlčela kontaminaci olovem v utečeneckých táborech.

V nejnovější zprávě pro radu bezpečností OSN generální tajemník OSN připomněl že „kosovské ministerstvo pro menšiny a návrat“ vzalo na sebe odpovědnost za „obecnou kontrolu a financovaní vedení tábora Osterode“, který se nachází v severním Kosovu, ale zamlčelo novou aféru s olovem, která se objevila po provedených krevných testech u dětí, jež v tomto táboře žijí. Jejich hladina olova v krvi zůstala dramaticky vysoká.

Celý článek...
 
Převzali stanovisko Velké Británie Email

Pátek 24. 3. 2009


Státy, jež se u mezinárodního soudního dvora v Haagu postavily na stranu Prištiny, převzaly slovo od slova stanovisko a vyjádření Velké Británie, které posléze vydávaly za své vlastní.Rozsáhlé materiály, které mezinárodnímu soudnímu dvoru předali Ruská federace, Čína a Kypr, jako „Politika” odkazují na prameny blízké vládám, detailní právní argumentaci, jež vychází z rezoluce 1244/1999 RB OSN a mezinárodní právo, neuznávají nezávislost Kosova a Metohie a potvrzují právo Srbska bránit svoji územní celistvost.

Materiály jednotlivých zemí, jež „nezávislost“ Kpspva a Metohie podporují, jsou kopií britských materiálů. Tyto státy se ani neobtěžovaly přeložit materiály Velké Británie do národních jazyků, ani o jakoukoli korekci, ale přímo předali cizí materiál jako vlastní.

 
Třicet pět států světa předalo mezinárodnímu soudnímu dvoru svá stanoviska Email

 35 států světa, členů OSN předalo s předstihem mezinárodnímu soudnímu dvoru podklady k účasti v jednání o „nezávislosti“ Kosova. Analytici předpokládají, že by mohlo jít o proces s největší účastí států v historii existence tohoto soudu.
Mezinárodní soudní dvůr v Haagu oznámil, že 35 států, členů OSN soudu v předstihu předložilo svá stanoviska a návrhy k procesu posouzení legitimity vyhlášení „nezávislosti“ Kosova a Metohie.
Podklady předložili: Česká republika, Francie, Kypr, Čína, Švýcarsko, Rumunsko, Albánie, Austrálie, Egypt, Spolková republika Německo, Slovensko, Rusko, Finsko, Polsko, Lucembursko Libye, Velká Británie, USA, Srbsko, Španělsko, Írán, Estonsko, Norsko, Nizozemí, Slovinsko, Lotyšsko, Japonsko, Brazílie, Irsko, Dánsko, Argentína, Ázerbájdžán, Maledivy, Siera Leone a Bolívie, uvádí tiskové prohlášení mezinárodního soudního dvoru..

Celý článek...
 
Cesta do Kosova a Metohije Email
Naše sdružení příští týden pořádá cestu do Kosova a Metohije. Máme v plánu navštívit několik srbských enkláv, mezi nimi i rodiny, které se zapojily do projektu „Adopce na dálku“. Dále máme na programu návštěvu srbské školy a mateřské školky v Orahovci. Tentokrát pojedeme i do Gračanice navštívit kontejnerové sídliště a také dva romské uprchlické tábory v blízkosti Kosovské Mitrovice Česmin Lug a Osterode, kde lide několik let žiji na půdě, jež je tak kontaminována, že místní máji tolik olova v krvi, že i mezinárodni lékařská komora bije na poplach.

Během naší cesty se také zrealizuje několik nových  projektů, jako je dílna pro děti, nebo spolupráce mezi českým a srbským gymnáziem.

Cíl cesty máme jasny: rozdat veškerou pomoc, kterou přivezeme s sebou a ukázat, že lidé v České republice na srbský národ nezapomněli.

Tímto článkem chceme poděkovat všem, kteří přispěli jak finančně, tak v podobě věcných darů.

Pokud byste do odjezdu chtěli přispět třeba hračkou, fotbalovým míčem nebo dresem pro kluky, napište nám do pondělka, 27. 4. e-mail na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo volejte na telefon 777-34-34-24

 

               Občanské sdružení“Přátele Srbů na Kosovu“.

 
Saudská Arábie uznala "nezávislost" Kosova Email

Saudská Arábie, jeden z klíčových amerických spojenců na Blízkém východě, v pondělí 20. 04. 2009 uznala jednostranné vyhlášení "nezávislosti" Kosova kosovskými separatisty. Do dneška Kosovo uznalo 58 států.

„Vláda Saudské Arábie při rozhodování brala v úvahu fakt, že jejich národ a "národ Kosova" (mysleli tím Albánce) propojuje stejná víra a kultura, a proto si váži jejich přání nezávislosti“ takto svůj krok vysvětluje saudskoarabské ministerstvo zahraničních věcí.

Celý článek...
 
Libye pevně proti nezávislosti Kosova Email

Libye vyjádřila svůj pevný postoj, že neuzná kosovskými separatisty jednostranně vyhlášenou nezávislost bez ohledu na intenzivní světový tlak na uznání ze strany velkých západních velmocí, potvrdil srbský ministr zahraničí Vuk Jeremič po svých rozhovorech s libyjským prezidentem Muamarem Kaddáfím.

Celý článek...
 
Blahopřání k pravoslavným Velikonocům Email

Všem pravoslavným věřicím přejeme krásné a klidné prožití velikonočních svátků občanské sdružení Přátelé Srbů na Kosovu.

 

Tuto fotografii pořídila dívka Jovana z Orahovce.

 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL