Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 866 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Kosovská bitva na Facebooku Tisk Email

NOVÁ INTERNET VÁLKA MEZI SRBY A ALBANCI ZUŘÍ NA NEJZNAMĚJŠÍ INTERNETOVÉ STRANCE

Kosovská bitva na Facebooku

Albánci otevřeli skupinu, která šíří nenávist k Srbům, více než 5000 Albánců každodenně plive po srbském a romském národu. Srbové odpověděli založením svého klubu na kterém je více než 18 300 členů.

Skupina Albánců založila svůj klub „Sazím na to, že najdu milion lidí, kteří nenávidí Srby.“ Velmi brzy poté skupina měla asi 5000 Albánců, většinou z Kosova, kteří šířili nenávist nejhoršího druhu. Podle dostupných údajů tuto skupinu založili Gjaku Shqiptar a Enea Agastra, kteří jsou administrátoři a zbývající  zakladatelé - Li Ku, Vershim Kastrati, Burim Bajgora, Marco J. Ndrecaj,Vigan Beqiri, Çlirim Zymberi , Sam Brecker, se podepisují hlavně jako „nenáviditelé Srbů.“

Celý článek...
 
Neznámí pachatelé vykradli utečenecký tábor ve vesnici Živinjane Email

Rádio KiM: Neznámí pachatelé se vloupali do chat a obytných kontejnerů v utečeneckém táboře ve vesnici Živinjane v prizrenské oblasti, uvedl pro rádio KiM koordinátor opštiny Prizren Miodrag Lazić. V čase vloupání nebyl v chatách ani kontejnerech nikdo, sdělil Lazić. „Největším problémem je, že v tomto táboře není teď nikdo ubytován. Lidé odešli do utečeneckých táborů v centrálním Srbsku, aby tam strávili zimu. V tomto táboře nechali své věci, protože se sem chtěli po skončení zimy vrátit a pokračovat v boji za obnovu svých domů. V táboře se nacházel agregát, kanistr na palivo, drobné spotřebiče a další.“ uvedl Lazić.

 
Kosovská osvobozenecká armáda mučila civilisty v Kosovu a Metochii PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 15 Duben 2009 10:02

Deník „Politika“ 9. Dubna 2009:

BBC: Kosovská osvobozenecká armáda mučila civilisty na Kosovu a v Metochii

 Mezi 2000 nezvěstných osob jsou Srbové, Albánci a Romové, uvádí prameny této mediální instituce z Londýna.

Po obsáhlém vyšetřování provedeném v Kosovu a Metochii a v severní Albánii dospěl zpravodaj BBC k závěrům, že příslušníci kosovské osvobozenecké armády (UÇK) unášeli, mučili a v některých případech též zabíjeli civilisty během nepokojů v roce 1999, ale i později. Podle odhadů jsou mezi těmito dvěma tisíci nezvěstných kosovští Srbové, Albánci a Romové, uvádějí prameny BBC.


Snímek místa kde byly spáchány válečné zločiny

Aktualizováno Sobota, 17 Březen 2012 15:51
Celý článek...
 
Zemětřesení v okolí Peći Email

Dnes  v 11:42 hod., bylo asi 10 km severně od města Peć zaznamenáno zemětřesení o síle 3,5 stupňů Richterovi škály,což odpovídá intenzitě zemětřesení 5 stupňů Mercalliho stupnice, jak oznámil službu konající pracovník srbského seismologického ústavu Branko Dragičević.

V důsledku tohoto zemětřesení nedošlo ke zraněním ani k materiální škodě

 
Kosovská osvobozenecká armáda mučila civilisty v Kosovu a Metochii Email

Deník „Politika“ 9. Dubna 2009:

BBC: Kosovská osvobozenecká armáda mučila civilisty v Kosovu a Metochii

Mezi 2000 nezvěstných osob jsou Srbové, Albánci a Romové, uvádí prameny této mediální instituce z Londýna.Po obsáhlém vyšetřování provedeném v Kosovu a Metochii a v severní Albánii dospěl zpravodaj BBC k závěrům, že příslušníci kosovské osvobozenecké armády (UÇK) unášeli, mučili a v některých případech též zabíjeli civilisty během nepokojů v roce 1999, ale i později. Podle odhadů jsou mezi těmito dvěma tisíci nezvěstných kosovští Srbové, Albánci a Romové, uvádějí prameny BBC. 

Snímek místa kde byly spáchány válečné zločiny
Celý článek...
 
Vesnice obývané navrátilci v Metohiji již měsíc bez elektřiny Email

Osojane, Šainovice, Tučepo i Koš jsou déle než tři týdny bez elektrické energie, uvedla pro rádio KiM Soňa Vukovic z Osojane. Dále uvedla, že obyvatelům těchto obcí nebyla spuštěna elektřina během této doby ani jednou, a že ve vesnici Suvi Lukavac u Osojane trvá tato situace již déle než měsíc. Mihajlo Ljubić ze Suvého Lukavce řekl reportérům rádia KiM, že obyvatelé této vesnice obývané navrátilci neměli elektřinu od 3. března a že z podniku distribuujícího elektrickou energii (KEK) jim bylo sděleno, že navrátilci z metohijských vesnic v osojanské dolině jsou povinni platit měsíční zálohy ve výši 200€, což značně přesahuje jejich možnosti. „Zaměstnanci KEKu tu byli předevčírem a požadovali uhrazení faktur. Elektřinu nemáme skoro měsíc a situace je kritická. Dodávky ze Srbska jsou drasticky omezeny, mnoho lidí nepracuje. Již třetí měsíc nedostávají sociální dávky, a to ani ty nejakutnější případy“ vysvětluje Ljubić. V osojanské dolině, která obepíná vesnice Tučepo, Osojane, Koš a Suvi Lukavac momentálně žije cca 900 Srbů-navrátilců.

Celý článek...
 
Vítáme Vás Email
Vítáme Vás na našich stránkách, které jsme zprovoznili již koncem února 2009. Dnes máme pro Vás překvapení - vytvořili jsme úplně nový vzhled stránek.
Doufáme, že se Vám naše nabídka bude líbit a najdete zde vše, co Vás zajímá. Uvítáme Vaše případné návrhy a připomínky k doplnění obsahu stránek. Naší snahou bude seznamovat Vás s aktuální situací v Kosovu a Metohiji.
Většina z Vás, kteří si pamatujete starý vzhled stránek víte, že pod články byly Vaše komentáře. Tímto bychom Vás chtěli poprosit, abyste tento měsíc v anketě hlasovali, zda chcete místo komentářů vytvořit diskusní fórum, ve kterém bude možnost diskutovat na různá témata nebo máme nechat komentáře pod články jako byly dosud. Začátkem května bychom podle výsledků ankety doplnili stránky, podle toho co jste si nejvíce přáli.
Zpočátku jsme bohužel měli menši potíže při vytváření titulků k video záznamům, ale nyní již můžete vidět několik rodin v sekci „Adopce na dálku“ a též děti v sekci „Strom přání“. V následujících dnech se zde objeví i mateřská školka „Baltazar“ s dětmi a jejich přáními. Zároveň Vás učitelka ze školky seznámí s tím co jim zde chybí a co by potřebovali.
Pod „Připravujeme“ se během příštího týdne objeví nabídka na týdenní zájezd do Kosova pro studenty. Kdo bude mít o cestu zájem, ať prosím napíše na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo nás kontaktuje telefonicky na čísle 777 34 34 24. Na této cestě bude mít každý možnost na vlastní oči vidět, jak naše sdružení pomáhá a také jak žiji Srbové a ostatní menšiny v Kosovu a Metohiji.
Chtěli bychom Vás tímto poprosit, pokud víte o firmě, nebo možná pracujete ve firmě, která vyřazuje staré funkční počítače, abyste nám zprostředkovali kontakt. Máme v plánu dětem v Kosovu a Metohiji vytvořit blogy, aby mohly prostřednictvím internetu všechny informovat o událostech u nich doma, o svých problémech i radostech. Většina dětí umí komunikovat v angličtině i ruštině. Věříme, že dopisování by bylo přínosem jak pro Vás, tak pro děti.
Na závěr bych chtěla jménem celého našeho sdružení poděkovat všem lidem dobré vůle, kteří se nám snaží pomáhat a podporují nás i naše projekty.
 
 
 Adriana Markeševićova-místopředsedkyně o.s.
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL