Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 916 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Naše pomoc záplavami postiženým oblastem Srbska - startuje akce 'Polštář pro Obrenovac' Tisk Email

Úterý, 1. července 2014Dvě naše kolegyně - Adriána Markeševičova a Lucie Vujićová - vyrazili 13. června do záplavami zasažených oblastí Srbska a dopravily tam přes 1100 kg pomoci. Cílem byla nejvíc poničená města Krupanj a Obrenovac. Převážně šlo o dezinfekční prostředky, košťata, gumové rukavice, hygienické potřeby a prostředky, jídlo pro miminka, školní potřeby pro děti a hračky apod.

Pomoc distribuovaly ve městě Krupanj , kde 100 osob zůstalo bez domova. Bylo tu zcela zničeno 40 domů, a to buď povodněmi nebo v důsledku následných sesuvů půdy.

Celý článek...
 
Prezident Nikolić vypískán na Gazimestanu Tisk Email

1. července 2014U příležitosti 625. výročí kosovské bitvy se na bitevní pláni u pomníku na místě zvaném Gazimestan jako každý rok sešli Srbové z okupované provincie Kosovo a Metochie, ale i z dalších míst srbské diaspory a z centrálního Srbska, aby uctili památku hrdinných bojovníků proti tureckým agresorům. S projevem vystoupil i srbský prezident Tomislav Nikolić. Jeho projev byl však davem pískotem odmítnut a prezident si musel vyslechnout skandování velké skupiny mladých žen a mužů,


Celý článek...
 
Vojislav Šešelj má být propuštěn od soudu v Haagu! Tisk Email

Pátek, 27. črvna 2014Vojislav Šešelj, vůdce Srbské radikální strany, bude v sobotu na Vidovdan propuštěn ze zadržovací vazby soudu pro zločiny na území bývalé Jugoslávie (ICTY) v Haagu. Jeho návrat se očekává ve 12 hodin a 17 minut. Deset autobusů bude svážet jeho příznivce na slavnostní přivítání. tato informace je zatím neoficiální.

Podle vyjádření soudu, jde o prozatímní propuštění do domácího vězení.

Celý článek...
 
Ferdinand d´Este a začátek Velké války: Proč císař nesplnil podmínky amerického prezidenta? Nemohl to udělat? Bránili mu v tom Němci? Mohla monarchie přežít? Tisk Email

24. června 2014 / Vlastimil PodrackýAutor připomíná a osvětluje některé souvislosti války, která před sto roky zcela změnila svět a kromě jiného upozorňuje, že jsme vůbec republikou být nemuseli.

V červnu letošního roku si připomínáme sto let od atentátu na následníka rakousko - uherského trůnu Ferdinanda d´Este v Sarajevu.

Atentát vedl k vyhlášení války Srbsku a stal se spouštěcím momentem rozsáhlého válečného konfliktu evropských velmocí, kterému dnes říkáme První světová válka.

Útok měl být tažením za rychlým vítězstvím bez velkých dopadů. Srbsko mělo být vyřízeno za několik dní. Nepodařilo se, Rakušané jej ani nedovedli obsadit a museli pomoci Němci. Ale ani trvání celého rozsáhlého konfliktu nikdo nepředpokládal více než několik měsíců.

Celý článek...
 
Pravda o atentátu v Sarajevu Tisk Email

Čtvrtek, 26. června 2014

Nešťastný Den Sv. Víta"Historie mi bude nakloněna, protože ji budu psát já," řekl nad sklenkou whisky Winston Churchill, bývalý britský premiér. Ani jedna imperiální velmoc v celé historii neodolala pokušení napsat svou vlastní verzi historie. Dnes, sto let od atentátu na rakousko-uherského arcivévodu Františka Ferdinanda členy Mladé Bosny a od vypuknutí první světové války, obíhá na Západě tisíc a jedna verze podoby Velké války: kdo ji začal, proč ji začal a kdo koho napadl. Až na několik málo výjimek, všechny tyto verze se vejdou

Celý článek...
 
Nepokoje v Kosovské Mitrovici Tisk Email

Úterý, 24. června 2014Dva policisté a jeden novinář byli zraněni a jedno policejní auto poškozeno při nepokojích, které se odehrály 22.června v jižní (albánské - p.p.) části Kosovské Mirovice během protestu Albánců proti stavbě "Parku míru" na mostě přes Ibar.

Albánci napadli kamením příslušníky Kosovské policejní služby a příslušníky vojsk KFOR, kteří odpověděli slzným plynem a šokovými granáty.

Celý článek...
 
Barikáda na mostě v Kosovské Mitrovici padla Tisk Email

Středa, 18. června 2014Podle zdrojů z Kosovské Mitrovice dnes v noci kolem 01,20 hod. začali albánské úřadu s pomocí těžké odklízecí techniky rozebírat barikádu na mostu oddělujícím severní (srbskou) část Kosovské Mitrovice od jižní - albánské. Barikáda byla fyzickou překážkou, stojící snahám albánských extremistů dobýt a vyplenit srbskou část města.

Podobná barikáda na stejném místě zachránila srbskou část města před pogromem zorganizovaným albánskými fašisty v březnu 2004.

Rozebrání barikády by znamenalo otevření dveří násilí proti zbylým Srbům na Kosovu a Metochii.

Celý článek...
 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL