Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 173 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Ukrajina a Jugoslávie Tisk Email

Čtvrtek, 10. dubna 2014 / Diana Johnstoneová

„Někdy mám pocit, že tam někde za velkou louží v Americe sedí lidé v jakési laboratoři a provádějí experimenty na způsob těch s krysami, aniž by chápali důsledky toho, co dělají.“

(Vladimir Putin, 4. března 2014)

Před pěti lety jsem napsala příspěvek pro jednu bělehradskou konferenci k 10. výročí od začátku

Celý článek...
 
Rozpaky mezi Albánci kvůli Zvláštnímu soudu pro válečné zločiny Tisk Email

Pondělí, 7. dubna 2014Poslanci Demokratické strany Kosova (DPK) premiéra Hashima Thaçih nejsou připraveni hlasovat pro založení Zvláštního soudu pro válečné zločiny, který se bude zabývat zločiny, které se odehrály na Kosovou během války v letech 1998-99. Píše to dnešní prištinský list Tribuna.

Poslanci DPK, jak uvádí list, vidív založení osudu útok na UÇK. Rozhodnutí o zřízení soudu musí přijmout kosovský parlament a to dvoutřetinovou většinou, tedy hlasy nejméně 80 poslanců. Podle Kuriru je proces zřízení soudu v konečné fázi, což je jeho nejtěžší část.

Celý článek...
 
Zeman vydal na návštěvě Srbska velice ostré prohlášení o Kosovu. Tisk Email

Čtvrtek, 3. dubna 2014REPORTÁŽ Český prezident během druhého dne státní návštěvy Srbska promluvil na ekonomickém fóru a navštívil českou gumárenskou firmu Mitas ve městě Ruma nedaleko Bělehradu. Miloš Zeman českým novinářům řekl, že pozval do Prahy na návštěvu srbského prezidenta Nikoliće a ostře odmítl snahy o vytvoření samostatné kosovské armády.

Prezident Miloš Zeman během krátkého setkání s českými novináři v srbském městě Ruma okomentoval snahy jednostranně odtrženého Kosova o vytvoření samostatné armády.

Během úterního jednání prezidentů obou zemí srbská hlava státu vyjádřila vděk za to, že Česká republika stojí na straně Srbska i v případě jasného nesouhlasu s ustavením kosovské armády.

Celý článek...
 
Miloš Zeman kritizoval uznání Kosova ale invazi NATO do Srbska schválila právě jeho vláda Tisk Email

Sobota 5. dubna 2014Miloš Zeman kritizoval uznání Kosova. Invazi NATO do Srbska však schválila právě jeho vláda. „Uloupené Kosovo“, film ČT, který naši diváci nesměli vidět. Ukážeme vám ho.

Redakce Protiproud se zamýšlí nad tradičním pokrytectvím prezidenta Miloše Zemana při jeho návštěvě v Srbsku a přináší postřehy Štěpána Chába k výročí rozpadu Jugoslávie.

Celý článek...
 
První balkánský sebevražedný atentátník Tisk Email

Pátek, 4. dubna 2014Blerim Heta z kosovského Uroševce (albánsky Ferizej) se stal prvním sebevražedným atentátníkem z Balkánu. Heta se odpálil 25. března 2014 v Bagdádu a přitom zabil 52 lidí. Předtím než odešel do Iráku, pracoval Heta na americké základně na Kosovu Camp Bondsteel.

Při vyšetřování sebevražedného útoku bylo zjištěno, že pachatelem útoku je kosovský Albánec Blertim Heta z Uroševce. Den před atentátem se ozval rodině a sdělil jim, že

Celý článek...
 
V Kosovu Polji kamenovali dům rodiny Mitrovićových Tisk Email

Pátek, 4. dubna 2014Neznámé osoby kamenovaly rodinný dům Vladimira Mitroviće v obci Bresje v okrese Kosovo Polje. Nedošlo k žádnému zranění, ale vznikla hmotná škoda, hlásí Rádio KiM.

Útok se odehrál večer 1.4. 2014 asi v 22:30, a podle Mitrovićů "to vypadalo jako bomba."

Mitrović řekl, že seděl s manželkou v pokoji, když přes zavřené okno vletěl jeden ze čtyř kamenů, které zamířily na jejich dům.

Celý článek...
 
Zeman vydal na návštěvě Srbska velice ostré prohlášení o Kosovu Tisk Email

Čtvrtek, 3. dubna 2014

altREPORTÁŽ Český prezident během druhého dne státní návštěvy Srbska promluvil na ekonomickém fóru a navštívil českou gumárenskou firmu Mitas ve městě Ruma nedaleko Bělehradu. Miloš Zeman českým novinářům řekl, že pozval do Prahy na návštěvu srbského prezidenta Nikoliće a ostře odmítl snahy o vytvoření samostatné kosovské armády.

Celý článek...
 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL